Через повалене дерево у Кам’янському без газу залишилися 7 будинків

У Кам’янському дерево впало на газову трубу, через що 7 будинків залишилися без газопостачання.

У Кам’янському повалене дерево зламало п’ять стовпів та погнуло газову трубу. В аварійній службі кажуть: зреагували миттєво і тимчасово припинили газопостачання. В іншому разі, пояснюють, на всіх чекали б невідворотні наслідки. Але це перекриття вентиля і стало початком непорозумінь.

Місцеві кажуть: цей газопровід будували самі мешканці будинку. Труби проклали приблизно 30 років тому. Раніше проблем не мали. Вперше по допомогу до аварійної служби звернулися лише після того, як впало дерево.

Після завершення будівництва договір не підписували, тому газопровід був у власності мешканців. Вони його не обслуговували, пояснюють газовики. Охоронна зона біля нього захаращена, багато аварійних дерев. Коли в компанії повідомили, що роботи з ремонту газопроводу — платні, жителі почали відмовлятись.

«Даний газопровід не знаходиться на балансі АТ “Дніпропетровськгаз”, відтак у тарифі, який затверджує державний регулятор НКРЕКП, не передбачені кошти на його обслуговування та ремонт. У свою чергу “Дніпропетровськгаз” має можливість та дозволи на виконання даних робіт. Таку пропозицію наша компанія вже надавала власникам газопроводу», — коментує фахівчиня зі зв’язків з громадкістю та пресою АТ “Дніпропетровськгаз” Євгенія Лапко.

Тож нині без газу лишається 7 будинків. Аби трубу привести до ладу та відновити постачання блакитного палива, мешканці мають підписати договір на виконання ремонтних робіт із газорозподільною компанією.

Реклама

Реклама