Через карантин більшість українців перейшли на дистанційну роботу

30 березня, 19:10
Через карантин більшість українців перейшли на дистанційну роботу - фото 1

Дехто ще знаходиться в пошуках.

Які дистанційні вакансії затребувані зараз?
Дивіться далі у сюжеті.

Ще кілька тижнів тому Артур працював у рекламному агентстві. Графік — стандартний офісний. Але з карантином усе змінилося.

«Більшість наших проєктів стоять на паузі, виплати заморожені і співробітникам довелося піти у безстрокову неоплачувану відпустку», — каже Артур Іванов, який працює віддалено.


Заощадження вичерпались, і хлопець заходився шукати варіанти роботи вдома.

«У студентські роки я часто підробляв фрілансером, брав різні завдання: статті писав, фотографії ретушував. Зараз у мене з'явилася можливість заробити на своєму хобі», — продовжує Артур.


Нові виклики — нові рішення, тож українці активно переходять на роботу онлайн. У соціальних мережах чимало оголошень, де пропонують заробляти, не виходячи з дому. Вельми затребувані скайп-консультації фітнес-тренерів, репетиторів і навіть зоо-психологів.

«Це і робота з сайтами, і робота з соціальними мережами, це спеціалісти телефонних продажів. Досить високим попитом користується проектна зайнятість», — пояснює Юлія Дрожжина, спеціалістка з питань ринку праці.


Кадрова спеціалістка пояснює: наразі попит на віддалену роботу навіть перевищує пропозиції від працедавців. Тому наймачі можуть виставляти власні умови — наприклад, щодо оплати.

«Заробіток залежить від конкретного об'єму робіт. Тут вже не йде мова про фіксовану заробітну плату на тиждень, місяць. Тут мова йде за оплату певної частки роботи. Якщо ми говоримо про написання текстів — це може бути 70 гривень за тисячу знаків», – ділиться Юлія Дрожжина.


Традиційно поза офісом працюють програмісти. Понад 25 років таку систему практикує українська IT-компанія, що налічує 8 тисяч співробітників.

«Робота віддалена з дому мало чим відрізняється від практик, які ми застосовували щодня протягом існування компанії», — розповідає Андріян Павликевич, старший віце-президент IT-компанії


До карантину більше ніж третина співробітників працювала вдома. Сьогодні — усі.

«Працівники у нас різноманітні, різносторонні люди. У них є свої життєві звички, і вони можуть набагато гнучкіше користуватися своїм часом, якщо працювати з дому», — сказав Андріян Павликевич.


Тож для керівництва насамперед важливий результат і продуктивність підлеглих, а не їхнє фактичне місце перебування.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: