Через експорт палива з Росії ціни на українських заправках можуть піднятися

Через експорт палива з Росії ціни на українських заправках можуть піднятися - фото 1

Нові цінники на заправках. Плюс 70 копійок за зріджений газ і до півтори гривні додатково за дизпаливо. Це станеться, якщо Мінекономіки вирішить увести мита на паливо з Росії.

На вирішенні наполягають деякі українські виробники.

1 гривня 30 копійок. На стільки мінімум може подорожчати солярка на заправках. Ці розрахунки провели експерти після звернення українських виробників дизпалива в Мінекономіки. Ті пропонують провести антисубсидиційне розслідування імпорту солярки з Росії. Продавці із поребрика отримують гроші від акцизу на продане в Україні. Це начебто і є субсидія. Якщо розслідування буде, то з'явиться мито на російське дизпаливо, яке складе майже дев'ять відсотків. Це відразу позначиться на цінах на звичайних заправках.

"Буде переплата за рік десь 11 мільярдів гривень. Ці 11 мільярдів гривень ляжуть тягарем на кишені всіх українців, залежних від дизпалива. Це призведе до того, що фактично одна галузь, нафтопереробна, буде жити за рахунок інших галузей", — розповідає директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.


Українці щорічно купують близько 10 мільйонів тонн пального, з них 7 мільйонів — це дизпаливо. Солярка — головний вид палива для промисловців, аграріїв, перевізників та військових.

"85 відсотків пального, яке використовують українці, здорожчає", — продовжує Сергій Куюн.


Дороге дизпальне — це збитки для українських перевізників.

"Сьогодні собівартість перевезення вантажів у міжнародному сполученні, де 52–54 відсотка — це паливо, ми не можемо йти в ритмі з життям, ми не можемо оновлювати рухомий склад, а, найголовніше, ми не можемо виплачувати гідну зарплату", — говорить президент асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Леонід Костюченко.


Майже кожен 13-й літр дизпалива в країні спалюють гірники. Якщо їм за солярку доведеться платити більше, то і їх продукція буде занадто дорогою для покупців.

"Тільки для гірничометалургійного комплексу втрати складуть пів мільярда гривень. В умовах кризи, коли ми конкуруємо за кожен долар нашої продукції, це призведе до того, що ми продамо менше нашої продукції, ми втратимо наші ринки. Перш за все, програємо російським компаніям", - говорить президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама