Частина громадськості заступилася за Дмитра Гордона

20 травня, 09:50
Частина громадськості заступилася за Дмитра Гордона - фото 1

Виправдали його інтерв'ю з колишнім лідером бойовиків так званої "ДНР" Ігорем Гіркіним співробітник OSINT-проекту "Bellingcat" Христо Грозєв, колишній народний депутат Віталій Журавський, екс-заступник генерального прокурора і прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе.

І колишній Президент України Леонід Кравчук.

Журналіст-розслідувач “Bellingcat” Христо Грозєв заявив в ефірі каналу "Україна 24", що інтерв'ю журналіста Дмитра Гордона з колишнім лідером бойовиків так званої "ДНР" Ігорем Гіркіним може стати матеріалом у міжнародному суді в Гаазі щодо збитого на Донбасі "Боїнга" MH17 малайзійських авіаліній.

«Моя думка — в цих розмовах, які були опубліковані, достатньо матеріалу, який може виявитися дуже корисним у суді. Тим більше, я не знайомий з приготуваннями до цієї розмови, для мене як розслідувача і юриста очевидно, що частина з питань були підготовлені ним, щоб Гіркін попався на певні відповіді. Це були добре сплановані і не тільки журналістські запитання», — зазначив Грозєв.


На його думку, "кілька конкретних речей", які сказав лідер бойовиків, можуть бути корисні в суді.

«Саме для розслідування MH17 дуже важливо, щоб він не заперечував автентичність перехоплених переговорів, в яких він брав участь. Практично він зізнався в прямому ефірі, що за кілька тижнів до збиття він просив у Кремля через "голову" Криму, щоб йому доставили ППО разом з екіпажем. У Голландії його конкретно звинувачують не в тому, що він натиснув на кнопку, а в тому, що він замовив і зробив умови для збиття. Він реально в цьому зізнався. Вперше це так відкритим текстом було сказано», — пояснив журналіст.


Доктор юридичних наук, колишній нардеп Віталій Журавський в ефірі телеканалу "Україна 24" з приводу скандального інтерв’ю сказав наступне:

— Якщо журналісту будуть говорити, у кого можна чи не можна брати інтерв'ю, то суспільство буде позбавлене права на вільний доступ до інформації. Якщо ми плануємо запозичити європейські цінності, щоб вони стали основою нашого суспільства, то повинна бути повноцінна свобода слова. Журналіст має право брати інтерв’ю у будь-кого. Згадаємо, Пабло Еміліо Ескобар, колумбійський король кокаїну, наркобарон, керівник наркокартелю, керував у 80-тих роках 80% світового ринку кокаїну. Жорсткий убивця. У нього “CNN” брало інтерв’ю. І нічого, ніхто їх не звинувачував.


Він зазначив, що інтерв'ю з подібними особами можуть бути корисними та пізнавальними.

«Інтерв’ю з Поклонською і Гіркіним цікаве, тому що це є знакові фігури, і не можна говорити, що таких людей немає. Я подивився і багато чого для себе пізнав про те, що відбувалося в Криму, ОРДЛО», — сказав Журавський.


В. Журавський також пояснив, чи може бути цей матеріал корисним для суду в Гаазі.

«Є заява заступника генпрокурора з подякою Гордону за інтерв’ю з Гіркіним. Але взагалі будь-які висловлювання в прямому ефірі можна використовувати у слідчому процесі, судовому процесі. Це питання правоохоронних органів. Інтерв’ю може бути доказом у суді», — розповів екс-депутат.


В свою чергу, Давід Сакварелідзе впевнений, що справа журналістів — подавати інформацію, а оцінювати її повинно суспільство.

«Будь-який журналіст і будь-який ЗМІ мають право брати інтерв'ю у кого завгодно, якщо на те є згода і це не порушує закон. А оцінювати сказане має громада, оскільки такі інтерв'ю і робляться для подібних оцінок», — написав колишній заступник генерального прокурора України на своїй сторінці у Facebook.


А екс-президент України Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24" сказав, що інтерв'ю з лідером бойовиків може бути корисним.

«Я прочитав заяву Гордона і інформацію від СБУ. Думаю, що це прикре непорозуміння. Гордон займає дуже чітку позицію щодо політики Кремля і особисто президента Росії, а також про події в Криму і на непідконтрольних територіях України», — сказав він.


Також Кравчук нагадав, що американський канал “CNN” свого часу брав інтерв'ю у бен Ладена.

«Це інтерв'ю можна використовувати для подальшого розслідування. Це потрібно для того, щоб висловити певні претензії Росії щодо агресії у Криму і на Донбасі. Треба подякувати Гордону, тому що не кожна людина, не кожен журналіст наважиться на такі дії», — додав колишній Президент.

 

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: