Будівництво нового аеропорту "Дніпро" стартувало

Будівництво нового аеропорту "Дніпро" стартувало - фото 1

Проєкт передбачає зведення нової злітно-посадкової смуги і терміналів.

На злітній смузі нашого старого аеродрому зібралися обласні чиновники, міністри, запросили журналістів. Представили великий проєкт. Розповіли про появу двох терміналів і нової навігаційної системи. Пообіцяли, що перший рейс із найбільшого в Україні аеропорту "Дніпро" вилетить за три роки.

При цьому мова йде не про реконструкцію. Це буде будівництво з нуля. Як довго місто чекало, коли його повітряні ворота зміняться? І це реально? Відповіді на запитання, що виникають чи не у кожного з нас, ми зібрали в матеріалі.

77 років — стільки аеропорту "Дніпропетровськ". І саме так він виглядає сьогодні. Старенька злітно-посадкова смуга. Термінал радянського зразка. Два-три напрямки польотів. А як все починалося?

У 1943-му звідси вперше відправився літак спеціального призначення. Пізніше тут почали базуватися військові судна. У 80-х аеропорт "Дніпропетровськ" входить у четвірку кращих в Україні. На той час він відповідає всім світовим стандартам. Має 70 сполучень із містами колишнього Радянського Союзу.

На початку 2000-х про дніпровський аеропорт починають багато говорити. Збираються реконструювати його до європейських змагань. Але все залишається тільки у проєктах. І нарешті цього тижня бачимо перші дії. З цим періодом пов'язана сучасна історія аеропорту.

2011 рік — аеропорт "Дніпропетровськ" стає самостійним підприємством. Тут будують ангар для обслуговування літаків. І про розвиток уже майже не йдеться. Через застарілу навігаційну систему аеродром не може приймати сучасні повітряні судна.

«Аеропорт не відповідає сучасним вимогам авіації. Він був побудований у середині минулого століття. Це і застаріле покриття. І морально і фізично застаріле обладнання, яке допомагає літакам злітати і сідати. Ще в 2008, коли Дніпро був кандидатом на Євро 2012, розроблявся перший проєкт, потім, коли був кандидатом на Євробаскет 2015-го року, був розроблений проєкт», — розповідає Кирило Хомяков, голова державного агентства інфраструктурних проєктів.

Рік тому багато говорили і сперечалися про появу аеропорту в Солоному. Але в підсумку цей варіант — відкинули. І нарешті цього тижня почалося будівництво аеропорту в Дніпрі. Принаймні, так заявляють обласна влада та інвестори. Збираються звести два термінали і прокласти нову злітно-посадкову смугу. Вона дозволить приймати найбільші літаки світу класу Е.

«Ці роботи з першого етапу передбачають перенесення метеорологічного обладнання, перенесення трансформаторних підстанцій, перенесення 15 кілометрів мереж зв'язку та енергоживлення. Ці роботи дозволять після основного тендера з генерального підряду відразу перейти до основних робіт, які передбачають земляні роботи і бетонування», — говорить голова державного підприємства "Фінансування інфраструктурних проєктів" Олег Тарасюк.

Аеропорт у Дніпрі обіцяють побудувати з нуля. Зараз готують територію. На майданчику задіяли важку техніку. Старий аеропорт поки працює за звичайним графіком.

Аеропорт будує держава і приватний інвестор. Співпрацюватимуть паралельно. Але роботи і фінансування розділили. Злітно-посадкову смугу побудують за державні кошти. Це — понад мільярд гривень. А ось термінали побудує інвестор. Збирається витратити понад 5 мільярдів гривень.

«Наш проєкт містить кілька етапів, складається з першого — будівництво об'єктів інфраструктури і другий етап — розвиток самого аеропорту, розвиток перевезень, розвиток географії маршрутів», — повідомив керівник проєктної групи компанії-інвестора Володимир Васильченко.

Тому полетіти з Міжнародного аеропорту "Дніпро" зможемо через два-три роки. До речі, обіцяють, що наш аеродром буде найбільшим за площею і найсучаснішим за інфраструктурою в Україні.

Реклама