"Боротьба з COVID-19 в Україні": врятувати життя мільйонів людей

Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
Фото: Фонд Ріната Ахметова

У рамках проєкту "Боротьба з COVID-19 в Україні" Рінат Ахметов виділив близько півмільярда гривень.

У лютому 2020 року Україна зіткнулася із загрозою пандемії і першим на допомогу прийшов Рінат Ахметов. Він виділив близько півмільярда гривень на боротьбу з коронавірусом у рамках проєкту "Боротьба з COVID-19 в Україні".

Завдяки цьому Фонд допоміг вижити 1,41 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності.

«Зростання захворюваності та катастрофічний брак сучасної техніки, засобів захисту, кисню та іншого в опорних лікарнях стали основними факторами для мобілізації всіх ресурсів. Так, на території лікарень створювалися кисневі станції, а для порятунку життів пацієнтів медики отримали від Фонду сучасні апарати штучної вентиляції легень та багато іншого», – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.
Фонд забезпечує лікарні киснем - фото 212479

Фонд забезпечує лікарні киснем
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Як пояснила Ірина Блажан, боротьба з коронавірусом та допомога хворим залишаються головною темою як в Україні, так і в усьому світі:

«За особистим рішенням Засновника Фонду, понад 500 медустанов по всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, у тому числі понад 200 апаратів ШВЛ та 159 кисневих концентраторів. Державним лікарням передано понад 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Також медики отримали від Фонду 337 ​​тисяч експрес-тестів, 1044 одиниці медичного та лабораторного обладнання», - підкреслила Ірина Блажан.

Медики наголосили на важливості такої підтримки.

«Допоміг Фонд Ріната Ахметова. Ще на початку пандемії він передав нашій лікарні сім сучасних апаратів ШВЛ. Також Фонд надав засоби індивідуального захисту для лікарів», - каже Роман Блощичак, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії госпіталю Львівського обласного госпіталю ветеранів воєн та репресованих ним. Ю. Липи.

Внесок Фонду у розвиток медицини України вагомий.

«Здійснено дуже велику благодійну допомогу, навіть якщо говорити тільки про нашу лікарню, нашу область. Якщо говорити про діяльність Фонду в рамках усієї України – це дуже великі масштаби, які навіть важко уявити. Дуже велика подяка Фонду від нас, і ми сподіваємось на подальшу співпрацю», – додала лікар-анестезіолог Івано-Франківської дитячої клінічної лікарні Надія Фокшанська.
Медики раді цій підтримці - фото 212478

Медики раді цій підтримці
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Про важливість допомоги Фонду також розповів президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров:

«Це і апаратура, зокрема висококласні апарати штучної вентиляції легень, та експрес-тести для швидкої діагностики захворювання, а також засоби індивідуального захисту. Цю допомогу неможливо переоцінити».

Ще одним важливим напрямком діяльності у рамках проекту стали прямі ефіри "Запитай у лікаря" на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова. Це щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України на діджитал-майданчиках Фонду. Під час прямих трансляцій усі охочі можуть запитати у запрошеного лікаря про різні аспекти проблеми COVID-19 та отримати чітку, аргументовану відповідь, якій можна довіряти на 100%. "Запитай у лікаря" - це зрозумілі відповіді на складні питання.

Реклама

Реклама