Боротьба з COVID-19, допомога і нові звички: як пройшов рік для Фонду Ріната Ахметова?

30.12.2020, 19:17
Боротьба з COVID-19, допомога і нові звички: як пройшов рік для Фонду Ріната Ахметова? - фото 1

Рік випробувань коронавірусом і формування нових звичок. Ані кроку без захисної маски, ані години без обробки рук антисептиком. Та попри профілактичні заходи понад мільйон українців від початку пандемії захворіли на COVID-19. Найважчі пацієнти у лікарнях потребують штучної вентиляції легень.

Сотня візитів представників Фонду Ріната Ахметова у понад півтисячі державних лікарень за рік. Усе для того, аби Україна могла вистояти у боротьбі з коронавірусом.

«Весь світ став в чергу на покупку ШВЛ, на покупку тестів для діагностики COVID-19. І ось тут Фонд вразив тим, що він самостійно знаходив можливості привезти з того ж Китаю, з Франції техніку і тести, коли відмовляли навіть державним органам», - повідомляє Михайло Радуцький, голова комітету з питань здоров’я нації Верховної Ради України.

Наразі лікарні оснащені значно краще, ніж на початку року. Та не всюди обладнання вистачає, особливо у маленьких населених пунктах. Менська центральна лікарня на Чернігівщині півтора місяця тому долучилася до боротьби з коронавірусом. А апаратів ШВЛ у тутешньому відділенні інтенсивної терапії – лише два. От один із них.

«Великий, важкий! Це ще перші апарати, які були в нашій лікарні для штучної вентиляції», - розповідає анестезіолог Оксана Поліщук.

Використовувати такий для пацієнтів із коронавірусною пневмонією – неможливо. Щоб допомогти лікарям рятувати людські життя – Фонд Ріната Ахметова надав медзакладу висококласний апарат штучної вентиляції легень.

«Про добрі справи Ріната Ахметова ми знаємо давно. Ми дуже раді такій допомозі», - ділиться Григорій Разнован, генеральний директор Менської центральної районної лікарні.

Коли Україна зіткнулася з пандемією – першим відреагував Рінат Ахметов. Він об'єднав ресурси благодійного Фонду, футбольного клубу «Шахтар», ДТЕК, Метінвест та банку ПУМБ. Було створено проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», який не має аналогів. Це наймасштабніша системна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медзакладам.

«У лютому 20-го року Рінат Ахметов прийняв рішення про виділення безпрецедентної суми - 300 млн гривень для боротьби з поширенням коронавірусу. І звичайно ж негайно включилися всі бізнеси групи SCM, включаючи нашу компанію ДТЕК для того, щоб підтримати і профінансувати цю ініціативу», - розповідає Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК

Загалом за 2020-ий рік Фонд Ріната Ахметова передав державним лікарням понад двісті тисяч одиниць засобів індивідуального захисту для медпрацівників, 337 тисяч експрес-тестів для медиків і пацієнтів, а також 204 сучасні апарати штучної вентиляції легень в усій країні.

«Це така величезна консолідована робота на території всієї країни. Ми допомагаємо саме там, де держава не може відреагувати швидко, а бізнеси, приватний благодійний фонд може. Це величезний внесок Фонду Ріната Ахметова, його засновника в корінну модернізацію державної системи охорони здоров'я з точки зору технічного забезпечення та підготовки лікарів на новому обладнанні», - ділиться Наталія Ємченко, член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

І хоча ніхто не знає, скільки ще COVID-19 випробовуватиме лікарів та пацієнтів - найстрашніших наслідків уже вдалося уникнути. Кожен новий апарат ШВЛ або ліжко, обладнане киснем, схиляє шальки терезів у бік перемоги над пандемією.

Поділитися: