Борис Колесніков закликає не піддаватися паніці в умовах карантину

18 березня, 13:54
Борис Колесніков закликає не піддаватися паніці в умовах карантину - фото 1

Також політик у своєму ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" розповів про першочергові кроки, які, на його думку, необхідно зробити в Україні для боротьби з COVID-19 та світовою економічною кризою.

«На сьогодні найправильніше рішення — обійтися без паніки. Всіх цікавить — що потрібно робити в цій ситуації. Потрібно створювати Національне агентство, як було на Євро 2012. Потрібно залучати кращих фахівців. Обов'язково — стратегічного консультанта, бажано з КНР, де впоралися з цією проблемою. У величезній країні, з найбільшим у світі населенням, побороли епідемію. Ця людина повинна бути стратегічним консультантом, скільки б він не коштував. Нацагентство розробляє рішення, а Кабінет Міністрів і Президент вводять їх в життя. Іншого шляху ще ніхто не придумав. Я чому кажу так упевнено, тому що якби не взяли в 2011 році американських фахівців з аеропортів, то всі п'ять аеропортів в Україні не працювали б до цього дня», — заявив віцепрем'єр України в 2010-2012 роках Борис Колесніков.


Також він розповів, які кроки необхідно зробити в Україні для поліпшення економічної ситуації.

«Якщо ви помітили, то практично 40% національного бюджету — це борги. Тобто це повернення боргів і їх обслуговування. Перше, що потрібно зробити, — домогтися реструктуризації, справжньої. Тобто, реструктуризувати зовнішню заборгованість на 20 років, щоб уникнути дефолту. Тому треба домогтися п'яти років канікул зі сплати боргів і відсотків. Без цього українська економіка може не витримати», — сказав Борис Колесніков.


Також Б. Колесніков нагадав про ініціативу Ріната Ахметова для подолання Україною економічних викликів.

«Учора Рінат Ахметов сказав — давайте створимо Національний штаб, візьмемо туди кращих в світі фахівців, і визначимо, що нам робити далі.
Що таке бізнес? Це скорочення нерозумних витрат і підвищення розумних доходів. Я впевнений, що можна зібрати команду найкращих фахівців, зокрема й українських. Справжніх фахівців, тому що, якщо ми подивимося на залучених фахівців 2014–2019 років, ви подивіться — де вони були до цього і куди вони пішли після 2019 року. Це говорить про їх репутацію, про їх затребуванісь. Вони взялися нізвідки і пішли в нікуди», — зазначив Борис Колесніков.


Політик також вважає, що у випадку з пасажирськими перевезеннями держава повинна піти назустріч бізнесу і допомогти перевізникам. При цьому він вважає надзвичайно важливим, щоб в умовах карантину весь пасажирський транспорт в Україні ретельно оброблявся дезінфікуючими засобами. За словами Б. Колеснікова, успішне подолання ситуації, що склалася в Україні, кожен громадянин країни відчує на власному сімейному бюджеті.

«Те, що стало не гірше, ніж до епідемії, збереглися робочі місця — це відчує кожен українець на своєму власному сімейному бюджеті. Іншого шляху оцінки ефективності рішення будь-якого уряду в світі не існує», — зазначив Борис Колесніков.


Нагадаємо, раніше Арсеній Яценюк заявив, що під час пов'язаної з коронавірусом кризи треба бути вище за будь-які політичні інтереси.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Джерело: Україна 24
Поділитися: