Борис Філатов розповів про новий формат реконструкції дворів у Дніпрі

29 травня, 11:46
Борис Філатов розповів про новий формат реконструкції дворів у Дніпрі - фото 1

На думку міського голови, ремонти внутрішньоквартальних доріг, облаштування тротуарів та інші будівництва повинні супроводжуватися і благоустроєм — щоб біля нових доріжок не стирчали захаращені огорожі або старі розбиті бетонні блоки.

Навіть якщо він не входив до проєктів будівництва. Про таке оновлення системи комунальних ремонтів мер нашого міста розповів під час огляду робіт на житловому масиві “Перемога” 28 травня. За словами Бориса Філатова, напередодні він уже оглядав стан справ із тутешнім благоустроєм.

«Незалежно від того, як багато ми робимо — капіталовкладення у внутрішньоквартальні дороги, тротуари — є певне недоробляння служб. Воно виникає через неузгодженість між підрозділами. Мені б хотілося, щоб після проведення ремонтів, усі супутні історії (старі забори, покинуті тепломережі та огорожі, бетонні блоки, люки, вкопані шини), котрі, на жаль, у виконавців залишаються поза увагою, — аби все це також доводилося до ладу», — сказав міський голова.


Крім цього, мер Дніпра наголосив, що нерідко під час проведення ремонтів у дворах будівельники стикаються з опором місцевих мешканців, котрі вимагають залишити вкопані біля доріжок шини або старі дитмайданчики, котрі вже неможливо реконструювати. Тож потрібною є також комунікація з людьми.

«У нас дійсно є такі, хто готовий битися за ці шини біля клумб. Їх фарбували років п’ять тому, а нині все це облупилося і виглядає жахливо. Я б взагалі заборонила такий народний креатив», — говорить місцева жителька Людмила Василівна.


Водночас працювати за новою системою представники комунальних підрозділів готові розпочинати вже зараз.

«У дворах стоять певні конструкції ще з середини минулого століття. Вони, як правило, нічийні. Інспекція з благоустрою виявлятиме їх, далі у співробітництві із відповідними до цих дворів депутатами це все прибиратимуть. Якщо ж, наприклад, люди робили імпровізовані блоки, щоб не паркувати автівки, це можна погодити з мешканцями і встановити на заміну, скажімо, бетонні напівсфери. Починати готові вже завтра», — заявив начальник міської інспекції з питань благоустрою Руслан Мороз.


Водночас на житловому масиві нині закінчують будівництво світлофорного об’єкта на Набережній Перемоги (біля бульвару Слави). Тут жвавий рух транспорту, утім раніше на місці переходу була лише “зебра”, тож будували все з нуля. Нині тут уже встановили двадцять світлофорів — для транспорту та пішоходів.

«Ми часто тут гуляємо з дітьми, тож добре, що нарешті переходити дорогу стане безпечніше. Рух автівок жвавий, і те, що нам тут зробили, — точно не зайве», — переконаний дніпрянин Максим.

У повноцінному режимі світлофори запрацюють за декілька тижнів. Тут також облаштували острівці безпеки, вистелили тактильну плитку та встановили підсвітку переходу. Крім цього, у тутешньому НВК № 66 триває термомодернізація.


Нагадаємо, раніше у Дніпрі почали капітальний ремонт площі Шевченка. Це частина великого проєкту, в який входить реконструкція вулиці Яворницького, що буде повністю пішохідною.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Источник: Дніпровська міська рада
Поділитися: