Борис Філатов на місцевих виборах отримає понад 54 відсотки голосів

13 жовтня, 20:23
Передвиборна агітація
Борис Філатов на місцевих виборах отримає понад 54 відсотки голосів - фото 1

Перемога у першому турі. Борис Філатов на місцевих виборах отримає понад 54 відсотки голосів. А його партія “Пропозиція” — 43,3%.

Такі дані опитування Центру соціальних та маркетингових досліджень "CОЦИС”, яке провели у межах статутної діяльності оргазіції на замовлення Дніпропетровської обласної організації “Комітет Виборців України”. Із 26 вересня до 2 жовтня 2020 року у Дніпрі методом інтерв'ю "face-to-face" опитали 800 респондентів, старших за 18 років, хто визначився з кандидатом і піде на вибори. При цьому помилка вибірки — плюс/мінус 3,5%. Запитували, за кого б проголосували, якби вибори міського голови Дніпра проходили найближчої неділі? Серед усіх претендентів більшість отримав Борис Філатов.

Подібні дані про рейтинг кандидатів на місце мера озвучили в агентстві "Інтерфакс-Україна". Дослідження провела соціологічна компанія INFO SAPIENS. Із 14 по 17 вересня 2020 року у Дніпрі від імені та за замовленням Міжнародного республіканського інституту методом телефонного інтерв'ю опитали 600 постійних жителів міста, старших за 18 років, хто визначився та братиме участь у виборах. При цьому, можлива статистична похибка не перевищує 4%. Запитували, за кого з кандидатів проголосували б, якби вибори відбулися цієї неділі? Лідером опитування став Борис Філатов.

«У таких рейтингів в принципі є два пояснення. Перше пояснення — це безпосереднє ставлення громадян до діяльності міського голови. І це пояснюється з одного боку тим, що переважна більшість місцевих жителів — вони позитивно оцінюють діяльність міських голів, скажімо там, позитивна оцінка того ж Філатова, складає більше 55 відсотків, що певною мірою потім ретранслюється безпосередньо вже у підтримку під час голосування. І другий момент — вони виконують переважну більшість тих обіцянок які вони в принці давали. У Бориса Філатова показники є досить високими. Він там давав десь близько 190 обіцянок, із них 64% виконані, і ще 26 обіцянок — вони перебувають, скажімо, в процесі виконання», — говорить політолог Ігор Рейтерович.

Політологи наголошують: цьогорічні місцеві вибори будуть унікальними — вони пройдуть в умовах пандемії із запеклою боротьбою, високою явкою і запуском парламентської кампанії.

Поділитися: