Понад 800 медиків взяли участь в онлайн-конференції від Фонду Ріната Ахметова

23 травня, 16:06
Понад 800 медиків взяли участь в онлайн-конференції від Фонду Ріната Ахметова - фото 1

Це був тригодинний вебінар, під час якого провідні експерти МОЗ ділилися з лікарями державних лікарень передовим світовим досвідом лікування COVID-19 і нюансами роботи з останніми моделями апаратів ШВЛ.

"Оновлення своїх знань про роботу c обладнанням час від часу потрібно кожному лікарю, особливо якщо вони мало або рідко з ним стикаються. У відділеннях інтенсивної терапії в звичайних умовах нечасто знаходяться пацієнти, яким потрібна штучна вентиляція легенів. Тому для лікарів інфекційних лікарень це навчання вкрай важливо для отримання нових знань. У програму курсу увійшли питання, які найбільше цікавлять лікарів. На першому вебінарі була невелика кількість теоретичного матеріалу. Головна мета - комунікація з лікарями і відповіді на питання, які у них виникають під час інтенсивної терапії хворих COVID-19", – сказав професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ ім. О. О. Богомольця та президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.


Він був одним із спікерів вебінару. Разом з ним ділилися досвідом і відповідали на питання перший проректор НМУ ім. О. О. Богомольця та професор Юрій Кучин, лікар-анестезіолог відділення рентгенендоваскулярної хірургії Олександрівської клінічної лікарні Андрій Висоцький і професор О. Голубовська. Ще до вебінару експертам надіслали близько сотні питань. Ще більше було задано під час онлайн-конференції - для цього був передбачений спеціальний чат. Лікарів-учасників цікавило все: коли слід відключати пацієнта з коронавірусом від апарату ШВЛ, які ускладнення виникають на тлі COVID, як реабілітувати хворих, які перебували на ШВЛ довгий час, etc. На найважливіші питання відповіді були дані в режимі реального часу.
На практиці вебінар допоможе освоїти новітні апарати штучної вентиляції легенів і найпрогресивніші методи лікування коронавірусу великій кількості фахівців.

"У чому зручність онлайн-курсу?
Якщо ти не мав можливості подивитися його під час безпосереднього проведення, то завжди є можливість переглянути цей курс в будь-який інший час", - продовжив Сергій Дубров.


Онлайн-конференція стала продовженням освітнього проекту Фонду Ріната Ахметова для медиків, які працюють з апаратами ШВЛ. Раніше Фонд у партнерстві з МОЗ, Асоціацією анестезіологів і Міністерством цифрової трансформації України випустив онлайн-серіал для медиків і пацієнтів «Як працюють апарати ШВЛ». Він набрав понад 130 тисяч переглядів і отримав позитивні відгуки. Запис першої онлайн-конференції з навчання лікарів доступний тут. Попереду нові вебінари. Їх теми вже опрацьовуються.

"З самого початку пандемії Фонд Ріната Ахметова працює в тісній координації з Міністерством охорони здоров'я України. На цьому тижні ми підписали Меморандум про співпрацю з МОЗ і Асоціацією анестезіологів. І Фонд Ріната Ахметова вносить свій внесок у становлення практики онлайн-навчання для лікарів, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. В умовах карантину ця міра вимушена, але Фонд хоче допомогти МОЗ зробити цей формат ефективним і корисним. Тисячі лікарів в українських державних лікарнях отримують доступ до нового обладнання. Наприклад, Фонд Ріната Ахметова закупив 200 апаратів ШВЛ для державних опорних лікарень в різних регіонах України, частина з них вже встановлено на місцях. Зараз від роботи ШВЛ залежить порятунок життів пацієнтів з ускладненнями від коронавірусу. І медики в опорних лікарнях повинні швидко освоїти роботу на суперсучасних апаратах. У цьому їм допоможе наша онлайн-конференція. Крім того, Фонд Ріната Ахметова в партнерстві з Мінцифри зняли освітній серіал для лікарів і пацієнтів «Як працюють апарати ШВЛ». Подивитися його можна на діджитал-майданчиках Фонду", - розповіла член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко.


Фонд одним з перших в Україні запустив проект в сфері дистанційної медицини. Це було восени 2013 року, коли чотири протитуберкульозних диспансери Донецької області отримали від Фонду системи телезв'язку з Обласною клінічною туберкульозною лікарнею Донецька.

 

 

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Источник: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: