Біля пам'ятника Слави у Дніпрі встановили небезпечні з'їзди для людей на візках

03.12.2020, 18:06
Біля пам'ятника Слави у Дніпрі встановили небезпечні з'їзди для людей на візках - фото 1

Якщо виїхати на них все ж вдасться, то спуститися до низу без травм — не вийде, — обурюються містяни. Хто встановив пандуси та чи дотримувалися норм під час будівництва?

Не з'їхати, а радше скалічитися. Тетяна показує нові пандуси, що нещодавно встановили біля пам'ятника Слави. Жінка на візку вже 40 років, і таке, — каже, — бачить чи не вперше.

Скористатися ними без допомоги — нереально, — каже Тетяна. А сусідній пандус навіть непристосований для інвалідного крісла.

«Коліщатка у нас в різних рівнях: маленькі вужче, великі ширше, тобто рейки такої ширини, що потраплять або маленькі, або великі», — пересувається на візку Тетяна Подзюбан.

Не відповідає жодним нормам і нахил пандуса, зазначає голова комітету житлово-комунального господарства і благоустрою Ольга Волкова. За правилами, довжина пандуса має бути трохи більше за метр на кожні 10 сантиметрів висоти. Наприклад, ці сходи заввишки близько 80 сантиметрів. Тому за нормами пандус має простягатися майже на 10 метрів, а тут — лише півтора.

«Це небезпечно для людей, як ви бачили зараз, плюс воно перегороджує прохід людям просто. Тут дуже невдало все», — розповідає Ольга Волкова, голова комітету ЖКГ і благоустрою громадської ради Дніпра.

Марна спроба з'їхати пандусом із дитиною на візочку. Таке відео дніпрянин опублікував у соцмережі. Виявилося, що нові пандуси за власною ініціативою встановив місцевий житель. Про це він повідомив у коментарях на сторінці у фейсбук. Проте чоловік на спілкування з журналістами часу так і не знайшов. А от у громадській раді Дніпра додають: такі з'їзди встановлены незаконно, і їх мають прибрати.

«1 квітня вийшли норми ДБН, інклюзивність споруд і будинків, які є обов'язковими до виконання. Все, що робиться після 1 квітня, має узгоджуватися з цими нормами», — ділиться Ольга Волкова.

Жінка додає: вже незабаром усі пандуси, встановлені в місті, планують перевірити та перелаштувати згідно з прийнятими нормами.

Поділитися: