Більшість українців не довіряють національній валюті

Більшість українців не довіряють національній валюті - фото 1

Такі дані опитування компанії “Research & Branding Group”.

Фахівці кажуть, що в часи економічних та політичних негараздів така ситуація вже звична. Сергій розповідає, все заощаджене одразу ж намагається переводити в іноземну валюту, бо у нинішній ситуації національні гроші є вкрай нестабільними.

«Навіть якщо порівняти - 2 роки тому ти зберіг тисячу гривень, то зараз ти за неї купиш значно менше. Тому однозначно, як і всі, купую валюту. Не обов'язково зберігати все тільки в доларах, можна і євро, можна і інші валюти, які стабільні», — розповідає житель Дніпра Сергій Пирогов.


РекламаЕкономісти кажуть: все через політичні та економічні негаразди. У країні вони ще з початку 2020 року. А з наслідками весняного локдауну наша фінансова система не впоралася й досі.

«Починаючи з пандемії, перших карантинів, нашого локдауну з березня місяця - економіка в кризовому стані. Хоча і до цього вона з попередньої кризи до кінця не вийшла. У нас був стан стагнації, а не зростання», - заявив економічний експерт Михайло Крапивко.


Все це провокує недовіру до нацвалюти. За даними жовтневого опитування компанії “Research & Branding Group”, лише 6 відсотків українців надають перевагу гривні, євро обирає 21 процент населення, а от долару довіряє майже половина опитаних. Водночас 14 відсотків громадян не вважають надійною жодну валюту.

«Ціни ростуть, гривня знецінюється. Краще працювати і заробляти, і витрачати. Надійніше, звичайно, в валюті іноземній зберігати», - каже жителька Дніпра Дарина.


Але економісти кажуть, що зберігати заощаджене можна не лише у валюті. Саме в часи економічних криз люди починають вкладати у банківське золото чи нерухомість.

«Будь-яка криза піддає до того, робить посил до того, що бізнес намагається зберегтися, застрахувати свої ризики на майбутнє. Вони йдуть в будь-які активи, які можуть бути стабільними як нерухомість, або досить ліквідними як валюта, або досить прибутковими як золото. Тому що золото в таких випадках зростає», - пояснює президент асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.


На нерухомість попит зріс, погоджуються експерти.

«Є люди, у яких не одна квартира, а 3, 4, 5. При цьому ці гроші вони збирають. Люди купили квартиру 3 роки тому, назбирали на оренді, прийшли і ще одну купили, вигідно!
І це основна група продажів, на даний момент, у Дніпрі», - підсумував експерт Національної асоціації брокерів Сергій Логутенко.

Реклама