Більше не можу мовчати: побиття дівчини у потязі сколихнуло всю Україну

09 серпня, 15:15
Більше не можу мовчати: побиття дівчини у потязі сколихнуло всю Україну - фото 1

Після побиття у потязі киянки Анастасії Лугової, у мережі запустили челлендж. Українці поділилися історіями насилля, що траплялися в їхньому житті. Виявилося, що найчастіше всьому виною байдужість інших.

І вже тиждень, як говорять про повернення поліції у поїзди далекого сполучення. Тож, що вирішили та хто має забезпечувати охорону пасажирів. Ольга Михайлова поспілкувалася з експертами з перевезень, а ще з'ясувала, що робити у критичній ситуації, коли іншим байдуже.

Схопив за шию та затягнув під міст. Аня розповідає, 6 років тому поверталася додому, коли на неї напав невідомий. Жорстоко побив і хотів зґвалтувати.

«За шию взяв і почав тягнути вниз під труби, я пам'ятаю, що він мене бив кулаками по голові, по животу, по руках, по ногах, валив на землю декілька разів і намагався задушити. Мені допомогла жінка, яка почула мій крик, але перед тим вона зупиняла дуже багато машин. Дуже багато перехожих, ніхто не хотів зупинятися, всім було абсолютно все одно що відбувається, це було о 8 вечора влітку, тобто було дуже світло ще», - розповідає постраждала Анна Аксьонова.

Дівчина звернулася до поліції, зняла побої, однак нападника так і не знайшли.

«Дуже багато дівчат, багато жінок, я навіть не очікувала наскільки багато, стикалися з подібними ситуаціями, на когось напади в під’їздах, на когось в ліфтах, на когось просто на вулиці, і дуже часто вони говорили про те, що ніхто не приходив на допомогу, тому що кожен думає, що це його не стосується», - додає постраждала.

Таких випадків тисячі. Останній сколихнув усю Україну. Киянку, яка їхала потягом до столиці із Запоріжжя, побив невідомий чоловік. Вдерся до купе та хотів зґвалтувати.

«До нас в купе зайшов незнайомий чоловік, і я прокинулася від того, що він мене бив, це були сильні удари по голові, далі була спроба зґвалтування», - розповідає постраждала Анастасія Лугова.

Жінка розповідає, врятувалася дивом. Разом із нею їхав маленький син, і під приводом заспокоїти дитину, вона змогла вирватися з рук насильника. Зараз постраждала у лікарні, і на неї чекає ще не один місяць реабілітації.

«Так я буду ходити ще три тижні, місяць приблизно, але всі синці минуть через півтора-два місяці, ну у мене струс мозку», - зазначає постраждала.

Анастасія додає, тоді не допомогла навіть провідниця. Прихисток жінка знайшла лише у сусідньому вагоні. Зловмисника затримали на вокзалі, у Києві на нього вже чекала поліція.

На інцидент одразу ж відреагувала Укрзалізниця. Перед постраждалою пасажиркою вибачилися та звільнили п'ятьох співробітників, що працювали в ту зміну. Тоді ж і заговорили, що у потягах далекого сполучення треба поновити супровід поліції. Його скасували ще 10 років тому.

Після нападу минув більш ніж тиждень, а хто має відповідати за поліцейський супровід у вагонах, поки не вирішили. Експерти з перевезень запевняють, що це обов'язок держави.

«Поїзд пасажирський – це від 500 до 800 людей. За громадську безпеку вже громадяни заплатили своїми податками, розумієте? Це є прямий обов’язок держави забезпечити громадську безпеку. І поліція має виконати свою функцію», - говорить експерт із пасажирських перевезень Олександр Красноштан.

А от у МВС вважають, що Укрзалізниця за послуги охорони має платити їм додатково. Або ж наймати приватну компанію для нагляду за порядком.

«Вимагати поліцейського супроводу просто тому, що мовляв там їдуть люди – ну так люди і автобусах їдуть, і на кораблях їдуть. І на літаках летять. Там же не вимагають поліцейського супроводу, розумієте? Укрзалізниця мусить розуміти, що без вкладання ресурсів у безпеку не буде підвищена ця безпека», - каже директор департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко.

Тим часом в Укрзалізниці цієї п'ятниці розробили комплексну програму з охорони пасажирів. Презентувати її мають наступного тижня.

Після побиття Анастасії Лугової в мережі запустили челлендж. Під хештегом #більше не можна мовчати українці діляться своїми історіями.

Психологи кажуть, випадки, коли сторонні не допомагають, сподіваючись, що на поміч прийде хтось інший, частішають.

«Коли серед маси людей, серед натовпу, розсіюється відповідальність, вона вже не персональна, вона нібито те ж саме. Але її маса ділитися на всіх хто присутній», - каже психологиня Катерина Шелест.

Тому, аби вам прийшли на допомогу, є певні рекомендації, кажуть психологи.

«Звертатися за допомогою адресно, тобто не просто допоможіть, а говорити, дівчина в червоному светрі, допоможіть мені будь ласка, тобто дуже конкретно, відкрийте двері, покличте провідника, щоб людина могла знати що в цій ситуації як він міг допомогти», - радить психологиня.

А ще треба навчитися самостійно діяти у критичних ситуаціях, каже тренер із самооборони.

Відвернути від себе увагу і тікати — це найголовніше, кажуть тренери. А намагатися здолати нападника, тим більше, коли він в рази більший і сильніший не варто.

За останні три роки рівень злочинності в нашій країні зріс. Такі дані оприлюднили на порталі Numbeo. У цьому році в рейтингу найкримінальніших міст Європи Дніпро посіло 14 місце, а в аналогічному списку країн ми перші.

Поділитися: