Безоплатне тестування на COVID-19: хто може зробити?

Безоплатне тестування на COVID-19: хто може зробити? - фото 1

Безкоштовний ПЛР-тест на COVID-19 можуть зробити не тільки пацієнти, у яких є підозра на коронавірус. Роз'яснення МОЗ.

Тепер не обов’язково мати підозру на COVID-19, щоб пройти тестування. Затверджені Міністерством охорони здоров’я стандарти передбачають, що ПЛР-тестування на COVID-19 лікар обов’язково має призначати:

  1. Особам із підозрою COVID-19.
  2. Особам з ознаками інших ГРВІ.
  3. Особам з ознаками вірусної пневмонії.
  4. Пацієнтам з позагоспітальною пневмонією.
  5. Контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.


Міністерство охорони здоров’я зауважує, що першим трьом групам повинні спершу провести швидке тестування на антиген до COVID-19 до того, як рекомендувати ПЛР-тест.

Зокрема, сімейний лікар зобов’язаний надати направлення на безкоштовне тестування.

МОЗ підкреслює, що можна звернутися на гарячу лінію за телефоном 0 800 60 20 19, якщо лікар з різних причин відмовляється надати направлення на безкоштовне тестування або у вас немає сімейного лікаря.

Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі з 11 жовтня Міністерство охорони здоров’я розпочало раптові перевірки працівників шкільних харчоблоків на носійство золотистого стафілокока. Заходи міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко анонсував під час регіонального форуму "Реформа шкільного харчування".

Також ми писали, що Дніпропетровська область за декілька днів може опинитись у "червоній" карантинній зоні. Кількість госпіталізацій та коефіцієнт виявлення інфікованих на Дніпропетровщині перевищили допустимий рівень. Область на порозі "червоної" зони.

Ще у Дніпрі відзначать День захисника та захисниць України традиційним маршем. О 10:00 у сквері біля обласної адміністрації зберуть військовослужбовців, ветеранів, волонтерів і містян. Потім розпочнеться марш.

Реклама

Реклама