Без традиційних обрядів: в Дніпрі розповіли, як в цьому році пройде свято Водохреща

18 січня, 11:56
Без традиційних обрядів: в Дніпрі розповіли, як в цьому році пройде свято Водохреща - фото 1

На водоймах чергуватимуть рятувальники, проте зони для купання обладнувати не будуть.

На Хрещення Господнє в Дніпрі не будуть проводитися масові гуляння. Священнослужителі освятять воду, яку городяни зможуть набрати біля храмів. Про це на пресконференції повідомив Архієпископ Новомосковський і вікарій Дніпропетровської єпархії Євлогій.

За словами священника, в цьому році не планується проводити традиційний хресний хід до річки. При цьому водойми освятять 18 і 19 числа.

«Занурення в ополонку та обряд хрещення — не мають нічого спільного. Якщо ви хрещений — не обов'язково занурюватися в ополонку. До того ж багато хто поспішає зануритися в неї ще до освячення річки, що взагалі не має ніякого сенсу», — зазначив Архієпископ Новомосковський Євлогій.

Тим часом на водоймах все ж будуть чергувати наряди рятувальників. Під наглядом будуть 18 локацій, де городяни з року в рік занурюються в ополонку.

«Там будуть чергувати рятувальники по 3—4 людини. Всього плануємо задіяти близько 300 осіб», — додав заступник начальника ДСНС в Дніпропетровській області з реагування на надзвичайні ситуації Олександр Шевченко.

Згідно з даними синоптиків, на Водохрещу в Дніпрі температура повітря опуститься до 10—15 градусів. У зв'язку з чим експерти радять не брати участь в купанні.

«Купання має бути не тривалим, після занурення необхідно на сухо витертися рушником, тепло одягнутися і зайти в приміщення. Категорично забороняється вживання алкогольних напоїв і тривале перебування на відкритому повітрі. У разі погіршення здоров'я під час занурення потрібно викликати швидку допомогу», — пояснив Головний спеціаліст департаменту охорони здоров'я населення ДГС Олександр Новіков.

 

Раніше ми писали, в Україні не продовжуватимуть посилений карантин. З 25 січня Україна перейде на обмеження "помаранчевої" зони.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор
Поділитися: