Без сумніву, США мають бути флагманом у питанні санкцій проти РФ, — Арсеній Яценюк

Без сумніву, США мають бути флагманом у питанні санкцій проти РФ, — Арсеній Яценюк - фото 1

«План Маршалла» для Східної Європи, долучення США до Мінського процесу, військова та економічна співпраця – це повинно стояти на порядку денному у відносинах України та США.

Про це наголосив Прем’єр-міністр України 2014-2016 років, голова Київського Безпекового Форуму Арсеній Яценюк 5 листопада під час прямого включення КБФ між Києвом, Вашингтоном і Лос-Анджелесом щодо результатів виборів президента США.

Політик наголосив, що США мають чітко показати своє лідерство у всьому світі і Європі, а нова адміністрація повинна створити місію високого рівня для підтримки Східної Європи, зокрема України, Молдови, Білорусі, Грузії для того, щоб вони стали членами ЄС, а згодом приєдналися до НАТО.

«Це має стати новим «планом Маршалла» для Східної Європи, і це повинно бути пріоритетом у міжнародній політиці нової адміністрації США. Новій адміністрації, безперечно, варто розглянути можливість приєднатися до Мінської групи, долучитися до зусиль, як тиснути на Росію з вимогою виконання «Мінська» і відновлення територіальної цілісності України. Без сумніву, Сполучені Штати мають бути флагманом у питанні санкцій проти РФ і тиску на Росію. Щоб зробити все можливе, аби Росія вийшла з Донецька, Луганська і Криму. Хочу ще раз підкреслити – ми не повинні зосереджуватися лише на Донецьку і Луганську. Крим є невід’ємною частиною української держави. Сподіваюся, що це стане планом дій для України і США. Без сумніву, новий президент США буде головним чином зосереджуватися на внутрішніх питаннях. Але коли йдеться про зовнішнє лідерство, ми очікуємо, що Сполучені Штати покажуть справді сильне міжнародне лідерство за нового президента», — говорить Арсеній Яценюк.

Раніше ми писали про те, що «Закон про мову буде визнаний конституційним», — Арсеній Яценюк.

Реклама