Без штампа та обручок: чому українці перестали одружуватися?

26 лютого, 19:45
Без штампа та обручок: чому українці перестали одружуватися? - фото 1

Охочих офіційно створити родину тільки у 2020-му зменшилось на чверть. Такі дані Мінюсту. Фахівці кажуть: шлюбну статистику добряче зіпсував карантин. Та й після його закінчення, запевняють, українці до РАЦСу не поспішатимуть. Чому? Та чи може так званий цивільний шлюб назавжди потіснити офіційний?

Наталя Хоменко працює у РАЦСі вже 26 років. Каже^ раніше на роботі був аншлаг, та в останні роки весільний бум зійшов нанівець

Одна з пар, що не одружуються, — Тетяна та Олександр. Вони живуть разом уже п’ять років. Із коханням у серці та без штампа у паспорті. Кажуть: похід до РАЦСу — це лише формальність.

Таких пар, як Тетяна та Олександр, в Україні щороку більшає. А ось кількість офіційних шлюбів тільки за 2020-й зменшилася на 25 відсотків. Такі дані Мінюсту.

Психологи також не виключають, що саме карантин добряче зіпсував шлюбну статистику. А ще, — кажуть, — усьому виною наше сучасне мислення.

«Цілком можливо, багато пар спочатку не орієнтовані на життя з конкретною людиною решту часу. Це викликано тим, що сам стиль життя, швидкість мислення обумовлює те, що люди навіть із роботою замислюються над тим, що потрібно себе документально зв'язати на довгі роки, а, можливо, назавжди, якщо потім все може стрімко змінитися», — каже психолог Максим Реуцький.

Про це кажуть і самі дніпряни. Одруження, — запевняють містяни, — зайва відповідальність.

У 2020-му на Дніпропетровщині зареєстрували майже 14 тисяч шлюбів. Це удвічі менше, ніж позаторік. Чому психологи запевняють, що саме жінки не хочуть іти до РАЦСу? Та як ділити майно, якщо ви у так званому цивільному шлюбі? Продовження теми дивиться у неділю о 18:30 у "Деталях. Підсумки".

Поділитися: