Без дистанції, масок і сну: як другу добу без відпочинку живуть члени виборчих комісій?

26 жовтня, 20:33
Без дистанції, масок і сну: як другу добу без відпочинку живуть члени виборчих комісій? - фото 1

Голова правління комітету виборців говорить, що нині з 425 дільниць уже опрацювали майже 40% даних.

Другу добу поспіль без відпочинку члени виборчих комісій. Усю ніч вони рахували голоси на дільницях. Зараз стоять у чергах, аби віддати бюлетені та протоколи до районної чи міської комісії. Скаржаться на недотримання карантинних вимог всередині приміщень — не витримують дистанції, не надягають маски.

Із вечора і до ранку на дільницях рахували голоси. Після чого відсортовані бюлетені відвезли до територіальних виборчих комісій. Так, у Чечелівському районі закріплена 51 дільниця, серед них 4 спеціальні у лікарнях. До ТВК привозять бланки за депутатський склад міської ради, а також за міського голову.

«Подивіться, 6-та ранку, і тільки третя дільниця, причому йдуть невеликі дільниці», — говорить голова територіальної виборчої комісії Наталя Соормеїна.

Саме у Чечелівському районі була одна з найвищих явок виборців. У середньому в місті вона склала 28 відсотків.

«Найменша кількість, за попередніми даними виборців, — це Амур-Нижньодніпровський та Індустріальний райони, традиційно, де великі об’єми приватного сектора, і найбільш висока явка — Чечелівський та Соборний райони, центральна частина міста», — підкреслює голова правління ГО “Комітет виборців України” Станіслав Жолудєв.

О першій годині дня біля міської ради вишикувалася черга із членів виборчих комісій. Бюлетені з голосами за депутатів обласної та районної ради потрапляють спочатку саме сюди.

«Я прийшла на свою дільницю о шостій годині. По сьогодні я ще дома просто не була, бо я змушена стояти в черзі. Я тут 136-та, зараз пройшли тільки 28, якщо так підраховувати, я додому попаду через 41 годину», — говорить членкиня виборчої комісії Юлія Шаповалова.

На дільниці у 9 лікарні весь день працювала пані Аліна. Сьогодні вимушена стояти у черзі шосту годину поспіль. Утім жінка обурена не тим, що доводиться чекати, а недотриманням карантинних вимог.

«Півтора метра ми повинні були слідкувати, щоб виборці стояли на відстані друг від друга, тут зовсім ніякої відстані, нічого, те, що люди контактували з "ковідними" хворими. Я розумію, в нас була амуніція, все, але хто його знає», — додає голова виборчої комісії Аліна Дубовенко.

Найбільше члени виборчих комісій скаржаться на невизначеність. Адже скільки ще стоятимуть у черзі — невідомо.

За словами членкині міської виборчої комісії, черги утворилися через те, що половину протоколів надсилають на уточнення.

«Помилок дуже багато — і забувають акти, не там пишуть цифри, дуже багато похибок. Комісії зараз розташовані в залах, в комфортних умовах, робимо все можливе, обробляємо дуже швидко залежно від того, як обробляє система», — додає член міської виборчої комісії Світлана Александрова.

Також, — кажуть члени комісій, — мали проблеми з єдиним електронним кабінетом, куди повинні вносити дані протоколів. Уночі система вимкнулася на дві години. Комітет виборців також зафіксував низку порушень під час підрахунку голосів.

«Нашими спостерігачами був зафіксований один випадок, коли спостерігач від партії "Батьківщина" захопила власними руками невикористані бюлетені і вимагала від комісії, що рахуватиме їх сама. Ми були вимушені викликати поліцію», — говорить голова правління ГО “Комітет виборців України” Станіслав Жолудєв.
Поділитися: