Убивають аграрії: бджоли в Україні під загрозою зникнення

Убивають аграрії: бджоли в Україні під загрозою зникнення - фото 1

Дешеві, неякісні або контрабандні хімікати фермери нещадно ллють на поля. Ще й порушуючи правила безпеки. Чому згуба бджіл залишається безкарною?

Від раннього весняного до пізнього осіннього цвіту пасічники пильнують, чи не занесли бджоли хімікатів з поля. Наприклад, торік Віталій втратив половину пасіки.

«Бджоли лежали просто на дорозі, на асфальті, вони не долітали до пасіки і падали», — розповів пасічник Віталій Кром.

Бджоляр миттю кинувся на довколишні поля — й отетерів. Серед білого дня фермер обробляв ріпак.

«На полях були великі калюжі білі, вони ці хімікати порозливали, і там біля цих калюж уже було багато мертвих бджіл», — сказав Віталій.

Пасічники оцінюють збитки у сотні тисяч гривень. Однак на відшкодування годі й чекати. Бо щоб довести провину фермера, заявник має надати зразки хімікатів для аналізу. Але це важко і дорого. Щонайменше аналізи для суду стануть у 10-15 тисяч гривень. А ще час, коли треба залишити без догляду хворих бджіл. Тож з року в рік кількість заяв про мор комах меншає, свідчать дані Держпродспоживслужби. Там від будь-яких коментарів на камеру відмовилися.

Препарати мають бути якісними, з коротким терміном дії. Обробляти потрібно лише вночі. Та мало хто дотримується цих правил. І потурають аграріям лояльні закони та державні чиновники.

У Міндовкілля проблему мору бджіл визнають, та й на цьому все. Пропонують пасічникам особисто домовлятися з агро-баронами.

Реклама

Нині бджоли стали агресивні, боронять мед собі на зиму. А все тому, що погнати чиновників і варварів-аграріїв з їхньою отрутою комахи не можуть тож лишаються беззахисними на межі вимирання.

Реклама