Байден планує відновити стосунки з ЄС, посилити НАТО і стримувати РФ, — Майкл Карпентер

27 січня, 16:43
Майкл Карпентер - фото 1
Майкл Карпентер

Новообраний Президент США Джозеф Байден у своїй зовнішній політиці сконцентрується на співпраці з Євросоюзом, зміцненні НАТО і протистоянні Росії і Китаю.

Про це заявив багатолітній зовнішньополітичний радник Джо Байдена, виконавчий директор Пенн-Байден Центру з дипломатії і глобальної взаємодії Майкл Карпентер.

«Центральною темою зовнішньої політики Президента Байдена, як він і наголошував, є відновлення і зміцнення наших альянсів та партнерських зв’язків», — сказав він.

Як заявив дипломат, відносини з ЄС будуть відновлені, також планується активізація торгівлі та зменшення бар’єрів, створених за президентства Дональда Трампа.

«Ми вважатимемо ЄС своїм першочерговим партнером, а НАТО — оплотом трансатлантичних відносин», — наголосив Майкл Карпентер.

Він нагадав, що Президент Трамп свого часу поставив під сумнів правомірність та надійність 5-ї статті договору НАТО, яка зобов’язує членів Альянсу захищати один одного.

«Думаю, Президент Байден якнайшвидше скористається можливістю, щоб зміцнити НАТО не лише в сенсі сил та засобів, мобільності і боєготовності, що, безмовно, вкрай важливо, а найголовніше — в плані згуртованості НАТО для політичного консенсусу. Без якого, до речі, 5-та стаття не варта того паперу, на якому вона написана», — підкреслив радник Байдена.

Він також зазначив, що США продовжать політику стримування Росії і Китаю.

«Президент Байден розуміє, що йдеться не просто про конкуренцію держав, що мають конфлікт інтересів. Це фундаментальне зіткнення між ліберальною демократією і авторитарною олігархією чи авторитарною клептократією», — наголосив він.

 

Поділитися: