Багатолюдні парки і відкриті заклади: як у Кривому Розі відчувається вихід із карантину?

Багатолюдні парки і відкриті заклади: як у Кривому Розі відчувається вихід із карантину? - фото 1

Жителі Кривого Рогу поступово повертаються до звичного життя після карантину.

Послаблення карантину у Кривому Розі розпочалося з 12 травня. Міські зони відпочинку почали наповнюватися відвідувачами, переважно — з дітьми. Люди втомилися сидіти вдома, тому з радістю пішли до парків, скверів і навіть просто на природу.

Багатолюдні парки і відкриті заклади: як у Кривому Розі відчувається вихід із карантину? - фото 117076
Ба більше, у Кривому Розі вже два тижні як запрацювали майже всі фонтани. Центральний, біля будівлі мерії, поки що на реконструкції. Особливо велелюдно в парках імені Богдана Хмельницького, Юрія Гагаріна і Федора Мершавцева. Дитячі майданчики знову наповнилися гучною дітворою.
Багатолюдні парки і відкриті заклади: як у Кривому Розі відчувається вихід із карантину? - фото 117074

Водночас запрацювали і літні тераси кафе і ресторанів. Також заклади харчування продовжили працювати і "на виніс". Співробітники цих об'єктів позитивно сприйняли вихід із карантину, але поки про повноцінну роботу говорити рано. Ажіотажу серед відвідувачів немає, проте ця сфера бізнесу таки почала виходити із кризи. Особливо популярні серед городян кав'ярні. Раніше за всіх із карантину вийшли продовольчі ринки. При вході обов'язковий температурний скринінг, прилавки огороджені захисними екранами.

Багатолюдні парки і відкриті заклади: як у Кривому Розі відчувається вихід із карантину? - фото 117073
Із 22 травня у криворізькому транспорті зняли пропускний режим. Тепер скористатися маршрутками, автобусами, трамваями і тролейбусами можуть усі охочі. Повернувся і платний проїзд — під час карантину власники спеціальних перепусток їздили в комунальному транспорті безкоштовно. Головні обмеження в пасажирських перевезеннях — обов'язковий масковий режим і лише сидячі місця. Якщо в маршрутках далеко не завжди дотримуються цих правил, то в муніципальному транспорті з цим дуже суворо. Увійти, та вийти з тролейбуса, трамвая чи автобуса можна тільки через передні двері. Повернулися черги на зупинках, особливо на станціях метротрама.
Багатолюдні парки і відкриті заклади: як у Кривому Розі відчувається вихід із карантину? - фото 117072
Кількома днями пізніше ззапрацбвали і приміські автобуси. Але на пасажирів чекав неприємний сюрприз — на деяких напрямках перевізники підняли ціни. Головна причина полягала у відсутності рентабельності перевезення напівпорожнього салону. Обласна комісія повинна була розібратися із завищеними тарифами.
 
Із 25 травня у Кривому Розі запрацювали 157 дитячих садків (із 163 у місті). У перші дні наповнюваність груп була близько 15–20%. Але через тиждень кількість малюків у дошкільних закладах зросла до 30–40%. Із 1 червня відкрилися десять дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Співробітники всіх закладів проходили обов'язкові швидкі тести на коронавірус. Також із першого дня літа відкрили двері ще чотири дитсадки — в одному завершився ремонт, а в трьох сумнівні результати експрес-тестів у працівників не підтвердилися.
Багатолюдні парки і відкриті заклади: як у Кривому Розі відчувається вихід із карантину? - фото 117070
Кривий Ріг поступово повертається до колишнього життя. Людей на вулицях стало в рази більше, а перехожі зазвичай одягають маски лише у транспорті й супермаркетах. Відкрито магазини та інші заклади послуг для місцевих жителів. Починаються спортивні змагання, але з обов'язковими обмеженнями. Закритими залишаються театри, кінотеатри, ігрові кімнати, розважальні заклади.
Багатолюдні парки і відкриті заклади: як у Кривому Розі відчувається вихід із карантину? - фото 117071
 
Олександр Акуленко
 
Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.