«АТБ»: як невеликий магазин перетворився на корпорацію

29 липня, 20:50
Актуально
«АТБ»: як невеликий магазин перетворився на корпорацію - фото 1

«Калина», «Тополя» та «Клен». Саме такі назви мали перші в Україні «АТБ». Відкривати їх стали у 93 році. Тоді починалося все з невеликого магазину площею 80 квадратних метрів, а зараз це тисячна корпорація, яку знають чи не в кожному містечку країни. Та навіть за її межами.

До дня працівників торгівлі мережа «АТБ» зібрала всі свої спогади в одному приміщенні та створила музей. Тут історія від заснування першого магазину до ребрендингу сучасних супермаркетів.

«Ми за фактом конкуруємо самі з собою, ми хочемо бути кращими, ніж були вчора — і так роблять усі співробітники нашої компанії, починаючи від власників, закінчуючи персоналом магазинів мережі. Ми приділяємо увагу розвитку корпоративної культури, постійно саме навчаємося», - говорить генеральна директорка ТОВ «АТБ-Маркет» Наталія Шаповалова.

Експозицію музею поділено на чотири блоки, вони символізують періоди розвитку компанії «АТБ». Найскладніші часи, кажуть у керівництві, як і для всієї держави, припали на 2014-й. Тоді через воєнні дії на Сході було втрачено півтори сотні магазинів. 10 співробітників загинули у зоні бойових дій, ще шестеро повернулися пораненими.

«Велика кількість нашого персоналу покидали території, треба було знайти їм місце роботи, знайти місце, де вони змогли б жити. Доводилося швидко дуже вирішувати питання, переорієнтовуватися, для того щоб і з персоналом вирішити питання, і якщо були якісь можливості, перевезти магазин на якусь територію, близьку до лінії розмежування», - говорить директорка департаменту управління персоналом корпорації «АТБ» Олена Федаш.

Потім стали на ноги та вирішили бути ще кращими, кажуть у керівництві. З 2018-го АТБ у кожному місті починають «чорніти». Магазини не лише виглядають по-іншому — з'являються нові послуги.

«З'являється відділ свіжої випічки, з'являються кава-поінти, з'являється морозиво, з'являються свіжовичавлені соки. Людям подобається новий формат, тому що це нові магазини, комфортніші, з додатковими сервісами, з ширшими проходами, які створюють додаткові зручності для покупців», - говорить заступниця генерального директора ТОВ «АТБ-Маркет» Ірина Румянцева.

Та й на цьому, кажуть, не зупинятимуться. Вже у кількох магазинах Запоріжжя з'явилася послуга “скануй-купуй”. Тепер покупцям необов’язково користуватися звичайними касами. Відсканувати товар та розплатитися можна самостійно. На виході достатньо лише показати чек.

Реклама