Арсеній Яценюк висловився про віруси на власному форумі

Арсеній Яценюк висловився про віруси на власному форумі - фото 1

Світ захопили віруси популізму, некомпетентності, байдужості і фейків. Щоб був високий імунітет проти всіх вірусів — потрібні освіта, знання і критичне мислення, — підкреслив колишній Прем'єр-міністр України, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк, відкриваючи восьмий Київський форум.

Одним із таких "вірусів", які охопили сучасне суспільство, Арсеній Яценюк назвав популізм: "Є маса складних завдань, які потрібно вирішувати. А ми очікуємо, що в один прекрасний день прийде якийсь чарівник, який має прості рецепти рішень світових проблем. Він скаже: я вирішу все, хто за 3 години, хто за 3 дні, хто за 1. І ми хочемо вірити в те, що не докладаючи зусиль, можна знайти дуже просте рішення суперскладного питання".

Після того, як люди стикаються з тим, що проблеми все одно не вирішуються, "знову шукають нових популістів":

«У них кращі політтехнологи, вони краще вміють працювати з соціальними мережами. Вони "таргетують" віруси, потрапляючи саме в те місце, де можна проникнути через імунну систему», — сказав він, нагадавши, що найбільш ефективними в популізмі були диктаторські режими.

Ще один "вірус", підкреслив Арсеній Яценюк, — некомпетентність: "Невігластво і некомпетентність поглинуло сьогодні як Україну, так і весь світ".

Суспільство також уражено "вірусом байдужості", зазначив він: "І це те, що знищує і людину, і націю, і країну".

«Мені все одно, мене це не стосується, це не моя проблема, "ну яка різниця, врешті-решт" — це вірус байдужості», — сказав лідер "Народного фронту".


Ще одним "вірусом", який вражає сучасне суспільство, Арсеній Яценюк назвав вірус фейків, який вразив свободу слова і журналістику.

«У багатьох країнах, навіть вільного світу, зараз видатні політичні лідери говорять: нам не потрібна журналістика, ми безпосередньо спілкуємося з народом. Це правильно, але це не означає, що ця людина говорить правду. Тому якісна журналістика потрібна, щоб дати інтерпретацію подій, фактів, і щоб тоді можна було прийняти рішення, правда це чи ні».

"Вірус фейків знищив правду у світі — не в повному обсязі, але дуже серйозно її вразив", — сказав Арсеній Яценюк.

21 лютого в Києві почав роботу Восьмий київський безпековий форум для молоді, організований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну". Захід проводиться за підтримки Посольства Канади в Україні та Центру інформації та документації НАТО в Україні. Тема Форуму: "Старі виклики — нова динаміка: плани на нове десятиліття".

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама