Арсеній Яценюк розповів, як саме повинна діяти влада у боротьбі з коронавірусом

07 жовтня, 12:58
Арсеній Яценюк розповів, як саме повинна діяти влада у боротьбі з коронавірусом - фото 1

Арсеній Яценюк, екс-прем'єр-міністр України, на своїй сторінці у Facebook розповів, як саме повинна діяти влада в умовах боротьби України за територіальну цілісність і протистояння корнавірусній інфекції.

Пандемічна ситуація виходить із-під контролю і це підтверджує статистика захворюваності по Україні. Ось як відповідає політик на запитання: "Як діяти в цій ситуації?":

— Політично — головнокомандувачем антікоронавірусним фронтом повинен бути виключно Прем'єр-міністр. У його підпорядкуванні — урядові структури, органи виконавчої влади та всіх місцевих адміністрацій. Іншого завдання, окрім боротьби з коронавірусом, зараз у цих структур бути не може.

Політик вважає, що ці вибори стануть референдумом на здатність влади зберегти життя людей. А головна функція Президента — лідерська і контролююча.

«ЦВК ухвалює рішення про видачу виборчого бюлетеня лише за наявності маски. Бюджет уже виділяє кошти на безкоштовні маски та дезінфектори на виборчих дільницях. Спостерігачі і члени виборчих комісій разом із Національною поліцією забезпечують жорстке дотримання карантинних обмежень. Гроші йдуть виключно на захисні костюми для лікарів, доплати медикам, на тест-системи, на збільшення і пришвидшення загального тестування (а не як наразі — до 5–8 днів очікування), на медичні препарати (наприклад, Ремдесевір, який використовується у світі, але в Україні його немає, хоча це ключовий препарат для важких випадків), на облаштування COVID-відділень (як, наприклад, в Ізраїлі відкрили найбільший шпиталь на базі підземного паркінгу), а також на придбання вакцин (не російських!) і кампанію з їх популяризації», — зазначає Арсеній Яценюк.

Політик говорить про те, що економіка країни слабшає з кожним днем. Нам необхідна допомога від МВФ, СБ, ЄС, ЄБРР.

«Влада має працювати як єдиний воєнний кабінет, а не клуб розваг та інтересів. На кожну зміну ситуації треба реагувати в режимі реального часу, гнучко та оперативно. Жорстка дисципліна, відповідальність всіх, ефективність і продуманість рішень, використання всього наявного арсеналу дасть шанс перемогти на цьому фронті», — заявив Арсеній Яценюк.
Поділитися: