Арсеній Яценюк назвав землю загальнонаціональним невідновлюваним активом

28 березня, 11:43
Арсеній Яценюк назвав землю загальнонаціональним невідновлюваним активом - фото 1

Про це політик сказав у програмі "Велике інтерв’ю" на телеканалі "Україна 24" 27 березня.

Колишній Прем’єр-міністр України назвав введення ринку землі надзвичайно складним суспільно-політичним питанням:

— Некоректно казати, що земля — це просто товар. При тому, що я в принципі ринковик, я виступаю за ринок землі, і це моя послідовна позиція протягом 15 років. Тільки диявол завжди в деталях.


Для введення ринку землі необхідно встановити обмеження права власності на землю в одні руки і мінімальну ціну на землю, а також — гарантувати цільове використання землі, переконаний лідер “Народного фронту”. На його думку, для встановлення обсягу права власності на землю в одні руки необхідно знайти консенсус із фермерами, аби не допустити знищення їх господарств.

«Фермерство — не економічна категорія, і ніколи не була для України. Фермерство — це було частиною української душі, тому сталінський режим боровся з селом в Україні. Там була справжня Україна. Вона сьогодні, можливо, дещо інша, але вона там живе. Тому влада повинна прийти до цього питання чітко, консенсусно з тими людьми, які працюють на землі», — сказав Арсеній Яценюк.


Колишній Прем’єр-міністр нагадав, що для встановлення мінімальної ціни на землю ініційовував процес продажу 10% від загального обсягу державних земель на публічному прозорому аукціоні з зобов’язаннями, щоб ця земля оброблялася виключно для сільськогосподарського призначення.

«Ми б тоді побачили реальну вартість землі. Але тоді мені не дали це можливості зробити. А сьогодні зовсім інша глобальна кон’юнктура. Хто може визначити реальну ціну на землю?», — наголосив політик.


Зазначивши, що в Чехії мінімальну вартість землі визначає державний агент, який купує і продає землю.
Ще одним, на думку лідера “НФ”, необхідним кроком є гарантування цільового характеру використання землі:

— Якщо ви купили землю, ви повинні її обробляти, і ми повинні отримувати врожай. Якщо ви це не робите, земля повинна бути повернена назад, держава її має право примусово викупити.

 

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: