Антисептики, регулярні провітрювання і скринінг температури: у Дніпрі перевіряють садочки

Антисептики, регулярні провітрювання і скринінг температури: у Дніпрі перевіряють садочки - фото 1

За дотриманням усіх карантинних норм слідкує Держпродспоживслужба. Разом із інспектором у рейді побував і кореспондент 34 телеканалу.

Дитячі садки у Дніпрі продовжують працювати в умовах карантину. Тож співробітники повинні носити маски, а на входах і у групах мають бути антисептики. Чи дотримуються цих вимог - дивимося разом з інспектором. Першим під перевірку потрапив заклад на вулиці Шолохова. Його відвідують 255 дітей.

Заходимо у першу групу. Поки дітлахи на прогулянці, перевіряємо стан вбиральні. Далі просимо показати журнал із замірами температури. За правилами, дітям її мають перевіряти тричі на день - зранку, в обід та ввечері. Вихователі запевняють: так і роблять, але градуси в журнал занести не встигли. У кожній групі є електронні і ртутні термометри.

«Ртутні термометри ми застосовуємо, коли температура у дитини показує 37,2. Пересвідчитися, що з дитиною все добре», - ділиться вихователька Світлана Манжос.

Далі йдемо до медичного кабінету. Температуру повинні вимірювати не лише дітям, а й працівникам. Просимо показати відповідні записи. Також у медкабінеті перевіряємо, чи є тепла вода у кранах, дезінфектори та одноразові рушники.

«Ті зауваження, ті рекомендації, які було надано, обов’язково приймемо до уваги і виправимо», - повідомляє завідувачка дитсадка Тетяна Ганжа.

А це дитячий садок номер 43 на вулиці Семафорній у Самарському районі. На вході до приміщення стоять антисептики й урна для використаних масок. Одразу йдемо до медпункту, дивимося журнали і перевіряємо термометри.

Порушення інспектор знаходить в ізоляторі. Далі заглядаємо у харчоблок. Просимо показати, де дезінфікують маски і рукавички. У групі дивимося вбиральні, ігрову та спальню. Перевіряємо журнал із графіком провітрювання. Серйозних порушень не знайшли.

«І режим роботи садочка змінився, і освітня робота змінилася. Більше годин діти знаходяться на вулиці. Звичайно, як і усі люди, ми можемо десь помилятися, але ми прийняли до відома рекомендації. Будемо виконувати і дотримуватися цих рекомендацій», - розповідає Людмила Попова, в.о. завідувача дитсадка.

Після огляду інспектор складає список порушень, які треба виправити. За серйозні - виписує штраф.

«Накладання штрафу за порушення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів. Від 6 до 25 неоподатковуваних мінімумів громадян», - повідомляє Маргарита Малишева, головна спеціалістка управління Держпродспоживслужби в області.

А це трохи менше за 500 гривень. Із початку карантину працівники Держпродспоживслужби перевірили близько тисячі дошкільних закладів Дніпропетровщини. І майже в сотні з них знайшли серйозні порушення.

Реклама