Антимонопольний комітет призупинив фінансування будівництва аеропорту в Дніпрі

Антимонопольний комітет призупинив фінансування будівництва аеропорту в Дніпрі - фото 1

В АМКУ стверджують, що ненадання даних Мінінфраструктури в Антимонопольний комітет про держдопомогу є порушенням законодавства.

В Україні Антимонопольний комітет призупинив державну допомогу, виділену на проєктування і будівництво аеродрому Міжнародного аеропорту "Дніпропетровськ". У Комітеті вважають, що фінансова підтримка могла "вплинути на конкуренцію в регіоні". Про це повідомили у пресслужбі АМКУ.

Так, державну допомогу в межах будівництва аеродрому отримали Укрінфрапроект, ДП "Фінансування інфраструктурних проектів" та ТОВ «МА "Дніпропетровськ"».

«Оскільки Укрінфрапроект та ДП "Фінансування інфраструктурних проектів" не обиралися за конкурентною процедурою, не можна стверджувати, що надана їм економічна вигода була б доступною за звичайних умов. Відтак у Комітету є підстави вважати, що дана фінансова підтримка могла суттєво вплинути на конкуренцію в регіоні», — заявили в Антимонопольному комітеті.

Там також підкреслили, що ненадання даних Мінінфраструктури в Антимонопольний комітет про держдопомогу є порушенням законодавства.

«Це не дозволяє Комітету оцінити заходи державної підтримки та унеможливлює виконання ним завдань з контролю за наданням державної допомоги», — підкреслили в АМКУ.

У зв'язку з цим Комітет розпочав розгляд справи про державну допомогу, а також призупинив виділення фінансової підтримки, спрямованої на будівництво аеродрому.

Раніше ми писали, що у Дніпрі стартувала 1-ша черга будівництва аеропорту. Вона буде включати в себе створення перону та руліжних доріжок.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор