Анестезіолог став учасником проєкту "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова

Анестезіолог став учасником проєкту "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова - фото 1

Чи робити тест на антитіла та повторний аналіз ПЛР? Про що говорить рівень сатурації крові? Ці та інші запитання зараз як ніколи хвилюють українців.

Кожен розуміє - хвороба на порозі і кожного дня симптоми можуть дати про себе знати. Та чи так це насправді? Ми продовжуємо серію сюжетів "Запитай у лікаря", в яких завжди є про що дізнатись.

Уявіть, що ви прокинулися вранці, а у вас зник нюх і смак. Перша думка – коронавірус. Лікар встановлює діагноз – легка форма. А що далі? Передусім – залишатися вдома та дати організму побороти хворобу.

«5-6 доба бажано було б перевірити загальний аналіз крові для виключення приєднання бактеріальної інфекції», - розповідає Сергій Дубров, президент асоціації анестезіологів України.

За легкого перебігу хвороби не потрібно проводити додаткові дослідження. А чи треба зайвий раз їхати у лабораторію та робити повторний ПЛР-тест?

«Ні, це не обов’язково. Можна закривати лікарняний, 10 днів від першої появи симптомів, три дні відсутності клініки. Можна без тесту вважати людину здоровою», - ділиться Сергій Дубров.

І все ж таки виникає інше запитання – чи робити тест на антитіла вже після одужання? І навіщо взагалі знати їхній рівень?

«Високий їх рівень може показувати на перенесене захворювання. Чутливість цих тестів не є стовідсоткова, з одного боку. З іншого боку це як для аналізу кількості людей, які перехворіли без симптомів», - пояснює президент асоціації анестезіологів.

Відповіді саме на такі запитання цікавили людей під час спілкування з головним анестезіологом країни. Сергій Дубров став учасником проєкту "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова, який спрямований саме на висвітлення тем, що хвилюють звичайних громадян. Адже у тисяч людей просто немає змоги поспілкуватися зі спеціалістом.

«Вже перша трансляція показала, що у людей є дуже багато запитань. Ми розуміємо, наскільки важливо дати людям доступ до таких фахівців. Це і мета проекту – зробити коротшим цей шлях між пацієнтом і лікарем», - повідомляє Юлія Єршова, директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова.

Якщо говорити про ступінь хвороби, то не завжди відсоток ураження легень є її показником.

«Ми не орієнтуємось на кількість або відсоток ураження легеневої тканини, може бути ураження легень 5 відсотків, а сатурація в них 80. А може бути ураження 80% і сатурація 98», - продовжує Сергій Дубров.

У будь-якому разі, коли є задишка, без кисневої терапії не обійтися. Проєкт «Запитай у лікаря» реалізують у межах програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». За цією програмою державні медзаклади країни отримали 200 суперсучасних швидких. Також закуплено 204 висококласні апарати ШВЛ, понад триста тисяч експрес-тестів для визначення коронавірусу та 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту для медиків.

«Фонд Ріната Ахметова відгукнувся ще на початку цього захворювання. Ці апарати дуже важливі. І його допомога, і його розуміння на даний випадок дуже важлива для нас, для медичних працівників, для населення», - повідомляє Роман Божко, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

 

Реклама