Андрій Білецький розповів, як захисникам «Азовсталі» гелікоптерами перекидали допомогу

Андрій Білецький. Фото: Нацкорпус - фото 1
Андрій Білецький. Фото: Нацкорпус

Командир полку "Азов" відзначив винятковий героїзм екіпажів вертольотів, які доставляли підкріплення, озброєння, ліки та інше найнеобхідніше захисникам заблокованого росією Маріуполя.

За словами командира полку "Азов" Андрія Білецького, спроб перекидання допомоги захисникам "Азовсталі" було більше 5 і абсолютна більшість, крім двох останніх, були успішними.

Він розповів кілька епізодів героїчного авіапрориву російської блокади Маріуполя і зазначив, що такого не побачиш навіть у кіно.

Що саме сказав командир полку «Азов»:

Спочатку все було добре. А під кінець зрозуміло, що ворог розвивається, дивиться, він розуміє, що в Маріуполь прориваються вертольоти.

Ні в яких «падіннях чорного яструба» [історична військова драма] ніколи американці не дозволяли собі входити на більш ніж сотню кілометрів в глибоко ешелоновану систему ППО при патрулюванні винищувачів ворога в повітрі. Таких операцій ніколи в історії людства не було.

Ця спецоперація була спланована і проводилася під егідою Головного управління розвідки. 72 бійці «Азову» переправили гелікоптерами для посилення оборони міста.

Спроб перекидання допомоги захисникам «Азовсталі» було більше п’яти. І абсолютна більшість, крім двох останніх, були успішними.

Усім було важко летіти, але найважче першому і тим, хто вже знав, що росіяни вирахували трасу польоту і розташували відповідним чином засоби ППО.

Вони летіли, чітко розуміючи, що вірогідність [загинути] величезна. Але вони летіли, бо розуміли, що там помирають наші.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама