Активіста Сергія Стерненка помістили під цілодобовий домашній арешт

21.06.2020, 15:01
Джерело фото - "Watchers.Media" - фото 1
Джерело фото - "Watchers.Media"

СБУ звинуватила громадського діяча з Одеси в умисному вбивстві, яке нібито сталося 24 травня 2018 року, під час третього нападу на Стерненко.

Запобіжний захід одеському активісту обирали три дні, в Шевченківському районному суді міста Києва. Все почалося 12 червня. Поки під будівлею суду проходила багатолюдна акція на підтримку Сергія Стерненко, захист громадського діяча намагався двічі відвести суддю Бугіля - причиною цього був епізод з кар'єри представника Феміди, коли він займався переслідуваннями учасників Євромайдану 2013-2014 років. А так як сам Стерненко є його учасником - в цьому бачилися ризики упередженого судочинства і конфлікт інтересів. Адвокатам Сергія Стерненка в цьому було відмовлено. Далі захист активіста намагався відвести прокурора Бозовуляка - через заяви колишнього прокурора у справі про "вбивство Івана Кузнєцова" (одного з нападників на Стерненко 24 травня 2018 року) Радіонова про тиск з боку генпрокурорки Ірини Венедиктової, яка вимагала від офіцера правосуддя підписати повідомлення про підозру громадському діячеві. У цьому захисникам Сергія Стерненко теж було відмовлено. Далі були виступи народних депутатів зі складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років. Вони, посилаючись на свій досвід роботи в ТСК, заявляли про політично вмотивований характер переслідування Стерненка і висловлювали своє бажання взяти його на поруки. Це ні до чого не привело і пізно ввечері суддя оголосив перерву до 10:00 15 червня.
Варто відзначити, що під час засідання біля будівлі суду тривало протистояння між поліцією, а також Національною гвардією, і активними громадянами, які прийшли підтримати Сергія Стерненка. Спочатку людей не пускали на відкрите судове засідання (хоч і в судах міста Києва на час епідемії SARS-CoV-2/COVID-19 не в повному обсязі заборонено відвідування засідань вільними слухачами, а лише частково). При спробах потрапити в суд поліцейські і нацгвардійці порвали одяг київському активісту Роману Ратушному. І завдали тілесних ушкоджень колишньому в'язню Кремля Володимиру Балух, який також прийшов підтримати Стерненка. Але потім поліція і Національна гвардія все ж впустили в будівлю частину людей, які виявили бажання взяти Сергія Стерненка на поруки і написали відповідні заяви.

Активіста Сергія Стерненка помістили під цілодобовий домашній арешт - фото 119556
Джерело фото - Telegram-канал Сергія Стерненка

Засідання 15 червня почалося зі спроби адвокатів Стерненко знову відвести прокурора Бозовуляка - тепер через те, що 12 червня він розголосив відомості про прийняті СБУ щодо одеського активіста заходи безпеки. Захист громадського діяча знову отримав відмову. Потім були виступи медичних експертів, які розвінчували версію слідства про те, що Сергій Стерненко нібито наздогнав нападника і завдав йому ножем удар в серце. Потім були виступи вже згаданого прокурора Радіонова та члена ТСК ВРУ для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років народної депутатки Вікторії Сюмар, яка підтримала своїх колег і заявила про політично вмотивоване переслідування Стерненка.
У цей час під судом знову проходила акція на підтримку С. Стерненка. У якийсь момент поліція особливого призначення напала на учасників мітингу. Були затримані його ведучий Микола Виговський, Наталія Усатенко (дівчина Стерненка), ветерани війни на сході України Віталій Овчаренко та Олександр Кір'яков (другого побив ногами співробітник поліції, коли Кір’яков перебував на землі і не чинив ніякого опору), а також учасники акції за прізвищами Мартиненко і Коваленко. Наталю Усатенко вдалося звільнити до того, як її відвезли в райвідділ - силами народного депутата від партії "Голос" Романа Лозинського, який при цьому також отримав тілесні ушкодження від поліцейських. На всіх затриманих були складені адмінпротоколи і частина з них потім навіть повернулася на мітинг.
Паралельно в Шевченківському районному суді міста Києва тривало засідання по обранню запобіжного заходу Сергію Стерненко. Знову ввечері рішення було прийнято - цілодобовий домашній арешт на 60 днів. Тільки після отримання громадським діячем і його адвокатами відповідних документів виявилося, що запобіжний захід виконати неможливо - відбувати домашній арешт Стерненко призначили за місцем прописки, у військовій частині Державної прикордонної служби України. Куди військовослужбовця не впустили б. Ще можна додати те, що контролювати дотримання домашнього арешту доручили одеській поліції, яка, що вже офіційно встановлено, причетна до нападів на Сергія Стерненка. Обурені активні громадяни і сам Стерненко з цього приводу влаштували акції протесту під будинками генерального прокурора Ірини Венедиктової, а також президента Володимира Зеленського. І це, схоже, почасти подіяло.


На ранок 16 червня було призначено судове засідання щодо уточнення місця відбування домашнього арешту Сергієм Стерненко. Його змінили на фактичне місце проживання Стерненка - в місті Києві. Але, чомусь, це все одно буде контролювати одеська поліція.

Активіста Сергія Стерненка помістили під цілодобовий домашній арешт - фото 119559
Джерело фото - Telegram-канал Сергія Стерненка

На даний момент громадський активіст відбуває свій запобіжний захід і разом зі своїми адвокатами готується до оскарження рішення суду першої інстанції. План-максимум захисту Сергія Стерненка - закриття кримінального провадження про "вбивство Івана Кузнєцова" (через відсутність складу злочину; через те, що загиблий і його спільник напали на Сергія Стерненка групою, що законно дозволяло активісту відбиватися будь-якими методами і наносити нападникам будь-які поранення, не притягуючись після цього до кримінальної відповідальності; офіційні підозри в нападі на Стерненка Івану Кузнєцову і Олександру Ісайкулу виключають можливість підозрювати громадського діяча в "умисному вбивстві" одного з них). Попереду нові суди по цій справі і засідання по адмінпротоколам затриманих 15 червня активістів. Продовжуємо за ними стежити.

Активіста Сергія Стерненка помістили під цілодобовий домашній арешт - фото 119560

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: