Аборти та пластичні операції з 10 років — міф чи реальність?

Аборти та пластичні операції з 10 років — міф чи реальність? - фото 1

У соцмережах обговорюють законопроєкт про права підлітків у сфері охорони здоров'я.

Деякі медіа неправильно розтлумачили його зміст та розповсюдили фейки. Про що ж насправді йде мова у документі? Подробиці знає кореспондент 34 телеканалу.

Проєкт закону, який викликав багато суперечок, вмістився всього на дві паперові сторінки. Ми пішли до юристів, щоб разом із ними розібратися у документі. Одна із ключових пропонованих змін — це введення терміна "підліток". За законопроєктом, це дитина від десяти до вісімнадцяти років.

На думку юриста Романа Бочкаря, новацію запроваджують лише для усунення правових неточностей.

“По-перше, виключити можливі неточні трактування інших нормативно-правових актів, виключає можливість спекулювання на цьому терміні”, — пояснює юрист Роман Бочкар.

Та найбільше питань викликала пропозиція дозволити підліткам з 14 років самостійно укладати медичні правочини. Через це у соцмережах та медіа з'явилися повідомлення, що, мовляв, тепер діти можуть самі приймати рішення щодо проведення абортів та пластичних операцій.

“Це дезінформація. В законопроєкті нічого про це не сказано. Тут така дуже тонка проблематика. Тому що не визначено, які саме медичні договори або договори на медичні послуги може укладати дитина”, — розповідає юристка Ірина Моргун.

Крім того, у документі зазначають, що діти з 14 років мають право самостійно обирати лікаря та отримувати повну інформацію про стан свого здоров'я. На думку юристів, усі заплановані зміни покликані наблизити наше законодавство до європейського.

 

Євгенія Москалець

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама