Майже 9000 метрів угору: вперше дніпрянка підкорила Еверест

Ірина Караган стала першою дніпрянкою, яка підкорила Еверест - фото 1
Ірина Караган стала першою дніпрянкою, яка підкорила Еверест

На 8 тисяч 848 метрів угору. Ірина Караган стала першою дніпрянкою, яка підкорила Еверест.

До експедиції Ірина Караган готувалася рік, а на вершину піднімалася 50 днів. Повернувшись додому, дізналася, що встановила національний рекорд. Що побачила з висоти та у скільки обійшлася подорож — Андрій Замковий поспілкувався із рекордсменкою.

Ірина Караган — альпіністка із майже 30-річним стажем. Жінка встигла підкорити багато вершин. Тиждень тому повернулася з Евересту. Вона ж гора Джомолунгма — найвища точка Землі.

«Виникла ідея рік тому, в червні, про Еверест. Я знайшла гіда досвідченого. Поки я готувалася, вивчала документальні фільми, лекції інших гідів, учасників, хто вже був на Евересті», — розповіла Ірина Караган.

Готуватися до сходження довелося близько року. А у квітні разом з експедицією рушила до Непалу.

«Я вилітала в свій день народження. І ми прилетіли всією командою в Катманду і звідти ми летіли у Луклу. Це маленьке місто в горах, звідки починається трек до базового табору. Який знаходиться на висоті 5300», — зазначила Ірина.

На висоті п’ять тисяч метрів Ірина разом з іншими членами експедиції прожила місяць. Увесь час пішов на акліматизацію. Наприкінці травня, нарешті, вирушили на саму вершину. Дорогою, каже, не раз натикалися на перепони — лавини та сильний вітер. Група перетинала і льдовик Кхумбу.

Та попри негоду, за чотири доби експедиція дісталася найвищої точки Евересту.

«Там холодно, але дуже красиво. Дуже вітряно. На Евересті завжди дме вітер. Дуже красивий світанок», — сказала Ірина.

Та за враження довелося недешево заплатити, продовжує Ірина. Сама лише експедиція стала їй у:

«60 тисяч доларів. Окремо ще переліт. Якщо підрахувати всі ці гори, які окремо ще, — Арарат, Кіліманджаро і всі тренування — спортзал, тренер. Туди ж підрахувати обстеження, набагато більше вийшло».

Решту грошей довелося вкласти у спорядження.

Любов Ірини до екстриму розділяє і її родина. Зустрічали в аеропорту та разом святкували встановлений рекорд. Вона — перша жителька Дніпра, яка побувала на висоті майже 9 тисяч метрів. Захоплюються досягненнями і колеги.

На Евересті плани Ірини не закінчуються. Дніпрянка вже готується до подорожі в Азію. Там вона хоче піднятися на Памір — одну з найскладніших гірських систем світу. А тим, хто тільки збирається підкорювати вершини, альпіністка радить починати в Україні. Наприклад, спробувати зійти на Говерлу.