9 травня: які історичні події відбулися цього дня?

Вертольот-кран "Sikorsky СН-54" - фото 1
Вертольот-кран "Sikorsky СН-54"

Крім капітуляції нацистської Німеччини перед СРСР і західними союзниками.

У 1918 році відбувся перший випадок розстрілу більшовиками беззбройних робітників. Це сталося на Іжорському заводі в Колпіно (що під Санкт-Петербургом). Конфлікт почався, коли жінкам, що стояли в черзі за хлібом, було оголошено що всі запаси розпродані, а нових надходжень в найближчі два дні не буде.
9 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 113373

У 1919 році Симон Петлюра був обраний головою Директорії Української Народної Республіки. Він пробув на цій посаді до 10 листопада 1920 року.
9 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 113378

У 1936 році італійський король Віктор Еммануїл III був оголошений імператором Ефіопії. Цим, по суті, закінчилася друга італо-ефіопська війна. На цей раз, успішна для європейців.
9 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 113376

У 1944 році радянськими військами 4-го Українського фронту було відбите у нацистів українське місто Севастополь.
9 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 113374

У 1962 році відбувся перший політ вертольота-крана "S-64" американського авіаконструктора українського походження Ігоря Сікорського.

У 1974 році було відкрито першу частину Празького метрополітену. Єдиного метро Чехії, одного з основних засобів транспорту в Празі і сьомого за річним пасажиропотоком метрополітену Європи.
9 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 113375

А у 1976 році в Іспанії сталася Різанина Монтехурра. В результаті нападу правих на фестиваль лівих сил загинуло 2 людини. Захід було зірвано, а разом з ним і ймовірне об'єднання лівих Іспанії в одну велику політичну силу.
9 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 113377
Гора Монтехурра

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама

Реклама