9 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня?

Вільгельм Майбах - фото 1
Вільгельм Майбах

Розглянемо дев'ять людей, які з'явилися на світ з XVII до XX століття.

У 1666 році на світ з'явився Джордж Дуглас-Гамільтон, військовий діяч. Відомий як перший фельдмаршал в армії Британської імперії.
9 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 98545

У 1783 році народився Василь Жуковський. Російський поет перекладач і літературний критик. У 1817–1841 роках був учителем російської мови великої княгині, а потім імператриці Олександри Федорівни і наставником цесаревича Олександра Миколайовича. Є автором слів державного гімну Російської імперії "Боже, Царя храни!". На його честь названа одна з вулиць Дніпра.
9 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 98549

У 1846 році з'явився на світ Вільгельм Майбах, німецький інженер-конструктор. Винахідник (спільно з Готтлібом Даймлером) першого мотоцикла, а також першого автомобіля — під торговою маркою "Mercedes".

У 1874 році на світ з'явився Всеволод Мейєрхольд. Російський і радянський театральний режисер, актор. Теоретик і практик театрального ґротеску, автор програми "Театральний Жовтень" і творець акторської системи, що отримала назву "біомеханіка".
9 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 98548

У 1887 році народився Василь Чапаєв, російський воєначальник. Червоноармієць, учасник Громадянської війни на території колишньої Російської імперії. Завдяки книзі Дмитра Фурманова "Чапаєв" і однойменному фільму братів Васильєвих, а також численним анекдотам, був і залишається однією з найвідоміших історичних особистостей тієї епохи.
9 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 98547

У 1902 році з'явилася на світ Гертруда Шольц-Клінк, голова Націонал-соціалістичної жіночої організації. Також керувала імперським жіночим союзом Німецького Червоного Хреста.
9 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 98546

У 1981 році на світ з'явився Том Хіддлстон. Британський актор кіно, телебачення і театру. Відомий за зйомками у фільмах "Тор", "Тор 2: Царство темряви" і "Тор: Рагнарьок", а також — "Месники", "Месники: Ера Альтрон", "Месники: Війна нескінченності" і "Месники: Фінал".
9 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 98551

У 1983 році народився Василь Зубанич, український військовий у званні полковника. У складі штурмовиків тактичної групи "Північ" у 2014 році здійснював прорив до Луганського аеропорту — для подальшого прикриття і забезпечення відходу підрозділів з оточення. Під час бою отримав осколкове і вогнепальне поранення. Незважаючи на це, відмовився від госпіталізації і продовжував керувати діями підрозділу, чим підняв бойовий дух і стан товаришів по службі. У 2015 році отримав звання Героя України.
9 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 98552

А в 1987 році з'явилася на світ Магдалена Нойнер. Німецька біатлоністка. 2-разова олімпійська чемпіонка, 12-разова чемпіонка світу, т3-разова володарка Кубка світу, володарка семи малих Кубків світу та 3-разова чемпіонка світу з літнього біатлону.
9 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 98550

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама