9 лютого: яке сьогодні свято?

09 лютого, 11:45
9 лютого: яке сьогодні свято? - фото 1

Сьогодні Міжнародний день стоматолога і його історія така…

Дата святкування "Міжнародного дня стоматолога" обрана не випадково. Свято приурочине до дня шанування католицькою церквою християнської мучениці святої Аполлонії Олександрійської, яка, зазнавши тортур язичників, відмовилася відректися від християнства. Свята жінка витримала всі муки, і, коли 9 лютого 249 року їй пригрозили стратою на вже розпаленому багатті, якщо вона не виконає вимоги мучителів, вона сама з розбігу стрибнула у вогонь і згоріла заживо. Атрибутами святої Аполлонії, відповідно до характеру її мук, стали зуби або щипці. Відтоді існує повір'я, що варто вимовити "santa Apollonia!" ("свята Аполлонія!"), і зубний біль відступить.

9 лютого: яке сьогодні свято? - фото 97856

В усьому світі цього дня чиновники та пацієнти вітають лікарів-стоматологів з їх професійним святом. Також в лікувальних закладах, в рамках свята проходять безкоштовні консультації та профілактичні заходи, майстер-класи з правильного догляду за порожниною рота, заходи з ознайомлення з новими технологіями відбілювання і прикрашання зубів.
День святкування не є неробочим, якщо не випадає на вихідний.

9 лютого: яке сьогодні свято? - фото 97855

Вітаємо всіх причетних з їх професійним святом!

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: