8 лютого: які історичні події відбулися цього дня?

Британські солдати здаються японцям в Сінгапурі, 1942 рік - фото 1
Британські солдати здаються японцям в Сінгапурі, 1942 рік

Сьогодні ми розглянемо дев'ять подій XIV-XXI століть.

У 1347 році була підписана угода, яка завершила громадянську війну в Візантійської імперії. Згідно неї вся влада повинна була протягом десяти років залишатися в руках самопроголошеного імператора Кантакузіна.
Потім імператор Іоанн V повинен був стати рівноправним співправителем Іоанна VI Кантакузіна.
А дочка Кантакузіна, Олена, стала дружиною Іоанна V Палеолога.
8 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 98176

У 1837 році відбулася дуель між Олександром Пушкіним і Жоржем Дантесом. Дуелянти стрілялися на пістолетах, на околиці Санкт-Петербурга (біля Чорної річки, що поблизу Комендантської дачі).
8 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 98174

У 1838 році Семюел Морзе в Інституті Франкліна, який знаходиться у Філадельфії, вперше публічно продемонстрував свою систему електромагнітного телеграфу. Яка і зробила йому відоме досі ім'я.
8 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 98171

У 1863 році, в ході Січневого повстання в Польщі, в Петербурзі між міністром закордонних справ Російської імперії князем Горчаковим і генерал-ад'ютантом прусського короля Густавом фон Альвенслебеном підписано угоду, яка дозволяє російським військам переслідувати польських повстанців на прусській території, а прусським військам на російській території. Цей документ отримав назву "Конвенції Альвенслебена".

 


У 1923 році друкований орган Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії "Völkischer Beobachter" став щоденною газетою.
8 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 98173
Випуск від 29 березня 1938 року

У 1942 році почалася оборона Сінгапуру від нападу Японії, результатом якої стала найбільша капітуляція британських військ в історії.

У 1944 році радянські війська 3-го і 4-го Українських фронтів звільнили від нацистської окупації Нікополь. Першими форсували Дніпро і увійшли до міста гвардійці мотострілецького батальйону майора Надєжкіна 5-ї гвардійської окремої мотострілкової бригади 3-ї гвардійської армії.
У боях за місто також відзначилися бійці 203, 333, 266 стрілецьких дивізій.
8 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 98175

У 1955 році Георгія Маленкова звільнили з посади Голови Ради Міністрів СРСР. Причиною цього стала його пропозиція скоротити виробництво озброєнь і збільшити випуск товарів народного споживання.
8 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 98177

А в 2002 році в Солт-Лейк-Сіті розпочалися XIX зимові Олімпійські ігри. Змагання відкрив тодішній президент США Джордж Буш.
8 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 98170

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама