63-річний мандрівник-екстремал пройшов пішки з Дніпра до Києва

21 квітня, 19:47
63-річний мандрівник-екстремал пройшов пішки з Дніпра до Києва - фото 1

1200 кілометрів на своїх двох. І вже повернувся назад. На шляху додому подорожнього зустріли наші журналісти.

Скільки часу він витратив на мандрівку? Чому здійснив похід? І до чого тут станція Вернадського в Антарктиді? У сюжеті Айміни Арнаут.

З одягом, продуктами та похідним спорядженням. Під дощем вулицями Дніпра свій візок тягне Сергій Іванович. Він — мандрівник-екстремал. І вже не вперше долає великі відстані пішки.

Чоловік розповідає: транспортом не користується взагалі. Бо піші прогулянки допомагають йому залишатись у формі. А ще ділиться: у такий спосіб намагається випробовувати власний організм на міць.

Цього ж разу за ціль він собі обрав дійти з Дніпра до Києва та назад. Відстань у тисячу двісті кілометрів подолав за два місяці та 5 днів. Ночував, де доведеться, і часто — просто неба. А вдень відстежував шлях за мапою та навігатором. Похід, каже, був, як зазвичай, от тільки привід — особливий.

«Тема присвячена 25-річчю антарктичних досліджень станції Вернадський. Ну, і пам'яті першої української антарктичної експедиції», — розповів Сергій Гордієнко.

А все тому, пояснює мандрівник, бо участь у цій першій експедиції брав і він сам. В Антарктиді Сергій Іванович працював інструктором з виживання.

«Він був одним із небагатьох, хто брав участь у радянських експедиціях і мав відповідний досвід. І передавав цей досвід уже учасникам першої експедиції. Звичайно, ми теж відстежуємо, слідкуємо за його успіхами», — зазначив завідувач відділу Національного антарктичного наукового центру МОН України Андрій Федчук.

Про мандри Сергія Гордієнка та його антарктичне минуле знають і у Дніпрі, кажуть на шиномонтажі. Там чоловік спинився на перепочинок.

«Я його бачив раніше по телебаченню. Якраз ремонтували машину — вийшли, дивимось: стоїть чоловік. Не відразу його впізнали. Потім запропонували підійти й не мокнути під деревом», — каже слюсар Віталій Гладкий.

Та надовго мандрівник не затримався, бо поспішав додому. Утім, додає, пішов не відпочивати, а планувати нову подорож. Незабаром хоче на каяках вирушити до Іспанії.

Поділитися: