6 тижнів у "червоній" зоні: коли вона завершиться?

Сергій Риженко. ФОТО: Вікіпедія - фото 1
Сергій Риженко. ФОТО: Вікіпедія

"Почервоніли" ми трохи раніше за Луганську та Львівську області. Та вони цього тижня мають вийти із найсуворішої зони карантину. Про це вже заговорив очільник МОЗу Віктор Ляшко. Міністр наголосив: у регіонах ситуація останніми тижнями покращилась. Тим часом медики Дніпропетровщини кажуть те ж саме.

На Дніпропетровщині за останню добу захворіли 864 людини. Тим часом одужали — 1090 пацієнтів. Відтак медики помітили: епідемія йде на спад. Статистика хоч і не втішна, утім лікарні не переповнені.

«Динаміка по захворюваності в Дніпропетровській області — позитивна. Але зі спадом хвилі — пандемія не закінчується. Нам обов'язково потрібно витримати всі санітарні правила. Головною зброєю проти ковіду є вакцина», — каже генеральний директор Обласної клінічної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко.

А прищеплюють, наприклад, в Обласному центрі вакцинації щодня понад 800 людей. Жителі здебільшого ходять вихідними, однак і у будні, кажуть, тут черги також є.

«Такого ажіотажного попиту, як у перші дні, немає. Але в той же час кількість тих, хто вакцинується, досить велика. Нині кількість людей, які отримують другу дозу, стала дещо більшою. Тому що ми приймаємо пацієнтів, які були після оголошення "червоної" зони», — розказує керівник Обласного центру вакцинації Олександр Родинський.

Темпи вакцинації дійсно позитивні, кажуть обласні владці. Другу дозу в регіоні отримав майже мільйон людей. Утім, аби покинути "червону" зону — цього недостатньо. Ще має зменшитися кількість захворілих.

«Оптимістично дивимося вперед, але я ще раз наголошую: розслаблятися зарано. Ми бачимо, що система наша медична працює, люди одужують. Але я ще раз хочу наголосити — зарано казати. Ви ж бачите, що погода не сприяє зменшенню вірусних захворювань. А відповідно коронавірус ми теж не можемо казати, що відступив», — зазначає перший заступник голови обладміністрації Володимир Орлов.

Із "червоної" зони цього тижня мають вийти Львівська та Луганська області. Нашому ж регіону медики і чиновники дають оптимістичні прогнози. Утім якщо всі показники — кількість хворих, госпіталізованих та завантаженість лікарень — будуть у нормі.

Раніше ми писали про те, що за минулу добу, 21 листопада, в Україні від коронавірусу одужали 10 540 осіб.

Реклама

 

 

 

Айміна Арнаут
Айміна Арнаут Кореспондентка. Освіта: ДНУ ім. О. Гончара. Досвід роботи: 2,5 роки. Улюблені теми: тварини, стиль життя, природні та погодні явища, міжнародні новини.

Реклама