6 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня?

06.06.2020, 10:15
Томас Манн - фото 1
Томас Манн

Сьогодні ми розглянемо п'ять чоловік з XVI - XX століть.

У 1599 році з'явився на світ Дієго Веласкес, іспанський художник. Найбільший представник мадридської школи часів золотого століття іспанського живопису, придворний живописець короля Філіпа IV.
6 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 117063

У 1872 році на світ з'явилася принцеса Вікторія Аліса Олена Луїза Беатріса Гессен-Дармштадтська. Більш відома як російська імператриця Олександра Федорівна, яка правила разом зі своїм чоловіком Миколою II в 1894-1917 роках.
6 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 117062

У 1875 році народився Томас Манн, німецький письменник. Лауреат Нобелівської премії з літератури за 1929 рік, есеїст і майстер епічного роману.

У 1937 році з'явився на світ Петро Перебийніс. Український поет, драматург, журналіст і редактор. Заслужений журналіст України і діяч мистецтв. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2008 рік.
6 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 117061

А в 1947 році на світ з'явився Лев Рохлін, російський військовий діяч. На початку Першої чеченської війни очолював 8-й гвардійський армійський корпус. Підрозділ під командуванням генерал-лейтенанта Рохліна прибув з Волгограда в район Кізляру в грудні 1994 року. Далі, зробивши обманний маневр, корпус поїхав в Толстой-Юрт через дагестанські степи не проїзжаючі населені пункти Олександро-Невський, Сонячний, Тереклі-Мектеб і Кумлі. Це убезпечило колону корпусу від атак чеченців, які наносили удари по інших частинах та з'єднаннях російської армії, що висунулися в Чечню. По прибуттю в станицю Червленна, артилерія корпусу своїм ударом врятувала 81-й оперативний полк особливого призначення Внутрішніх військ МВС, коли на нього напали чеченці. Далі рохлінці зайняли рубіж по Терському хребту неподалік від Грозного. 15 січня 1995 року частини корпусу зосередилися в півтора кілометрах на схід від Толстой-Юрт.
Далі, під керівництвом Рохліна, здійснювалося захоплення ряду районів Грозного, в тому числі президентського палацу.
Але пізніше Лев Рохлін відмовився від присвоєння йому звання Героя Росії за участь у Першій чеченській війні, заявивши:

— В громадянській війні полководці не можуть здобути славу. Війна в Чечні - не слава Росії, а її біда.


6 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 117060

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: