6 червня: які історичні події відбулися цього дня?

06.06.2020, 09:30
Західні союзники висаджуються на ділянку "Омаха", 6 червня 1944 року, Нормандія - фото 1
Західні союзники висаджуються на ділянку "Омаха", 6 червня 1944 року, Нормандія

Сьогодні їх тільки дві.

У 1925 році американський промисловець Волтер Крайслер заснував автомобільну корпорацію «Chrysler», яка випускає легковий автомобіль однойменної марки, а також машини "SRT", "RAM", "Dodge" і "Jeep".
Раніше корпорація ще збирала автомобілі "Plymouth", "DeSoto", "Imperial", "Eagle" і різноманітні комплектуючі до них. Крім автомобільної, підприємство також випускає електронну і авіакосмічну продукції. З початку 2014 року перебуває під повним контролем італійського автомобілебудівного концерну "Fiat".
6 червня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 116862

Також цього дня відбулася одна з найважливіших подій в історії Другої світової - почалася висадка військ західних союзників в Нормандії. Це була найбільша амфібійна операція у військовій історії. На французькому узбережжі висадилося в два етапи 156 тисяч солдат. Перший етап був нічною повітряно-десантною операцією з висадки 24 тисяч британських, американських, канадських і французьких парашутистів. Другий етап складався з морської десантної операції, яка почалася о 06:30 ранку, і ряду дезінформаційних операцій під кодовими назвами «Гліммер» і «Таксабл», метою яких було ввести німців в оману щодо справжнього напрямки висадки. Морська десантна операція проводилася на ділянці узбережжя шириною 80 кілометрів між гирлом річки Орн і комуною Озвіль, яка була розділена на 5 основних секторів: «Юта», «Омаха», «Голд», «Джуно» і «Сворд». Висадка підрозділів на французьке узбережжя відбувалася з різним ступенем успіху. Якщо на більшості плацдармів досягнення союзників були значними, а десант в ході висадки на ворожий берег з перших хвилин зміг заволодіти ініціативою і створити плацдарми, то на ділянці «Омаха», шириною 8 кілометрів, ситуація вийшла з-під контролю. Зіткнувшись з організованим опором німецьких військ, американці з перших хвилин операції зазнали серйозних втрат і майже втратили здатність переламати ситуацію на свою користь. Командувач 1-ї американської армії генерал Омар Бредлі був вже на грані того, щоб скасувати подальшу висадку на цій ділянці і відкликати війська. З самого початку успіх операції «Нептун» опинився під загрозою. Однак десантники змогли прорватися крізь берегові оборонні позиції німців і створити окремі опорні позиції.
Також в цей день почалася битва за французьке місто Кан. Метою союзників було звільнення міста, одного із найбільших в регіоні, ще в День Д - 6 червня 1944 року. Ним потрібно було відразу заволодіти по ряду причин. Місто є важливим транспортним вузлом: вого було зведене на річці Орне, пізніше там був побудований Канський канал; як наслідок, місто стало перетином важливих доріг. Поки місто залишалося в руках Німеччини, її війська мали можливысть досить швидко передислоковуватися на фронт для посилення оборони в різних напрямках. Друга причина - зона навколо міста була відносно відкритою, що дозволяло використовувати її для побудови аеродрому. Але союзники згаяли час, закріплюючись на зайнятих плацдармах і повільно розширюючи їх. В цей час німці змогли привести себе до тями і організувати оборону, яка тривала два місяці. Західні союзники змогли звільнити місто тільки через два місяці.

6 червня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 116863
Солдати піхотного британського 1-го корпусу пробираються через руїни міста Кан

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: