6 червня: яке сьогодні свято?

6 червня: яке сьогодні свято? - фото 1

Сьогодні День журналіста і його історія така...

Був встановлений 25 травня 1994 року, за допомогою підписання президентом Кравчуком указу № 251/94. Який підтримав ініціативу делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів і заснував нове «професійне свято працівників засобів масової інформації - День журналіста».

Дата для святкування була вибрана не випадково. Саме в цей день, в Брюсселі, Національна спілка журналістів України, переважною більшістю голосів, була прийнятий до лав Міжнародної федерації журналістів - найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

У цей день журналісти приймають вітання колег, друзів, читачів, а деякі урядові та громадські організації присуджують їм нагороди за безкомпромісну боротьбу за справу свободи і демократії. Але також в цей день варто говорити і про небезпеку цієї професії в Україні. Українським журналістам заважають працювати, на українських журналістів нападають за їх професійну діяльність. І більш того - українських журналістів за неї вбивають.
Георгій Гонгадзе, Василь Сергієнко, Катерина Гандзюк і багато інших людей є кривавим прикладом цієї тенденції, яка і не думає закінчуватися.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама