47 нардепів Верховної Ради вимагають заборонити "зелений" тариф

23.12.2020, 11:00
47 нардепів Верховної Ради вимагають заборонити "зелений" тариф - фото 1

Народні депутати пішли до Конституційного Суду — просять вивчити й оцінити закон про альтернативні джерела енергії.

2008-го року з’явився "зелений" тариф — той, що за екологічно чисті кіловати. І саме після нього в Україні інвестори розпочали масово будувати сонячні, вітряні та біоелектростанції. Депутати вважають, що їхні попередники не мали права аж так заохочувати бізнес. Хоча в Офісі Президента жодних порушень не бачать. Що думають судді — поки невідомо. Долю української "зеленої" енергетики вирішують за зачиненими дверима.

«Верховна Рада не перевищила свого повноваження, оскільки йшлося про енергетичну безпеку країни. Ця система є законною, це підтверджується науковими висновками. На жаль, у нас навіть немає можливості висловити свою позицію онлайн, ми надали своє клопотання», — говорить Тимур Бондарєв, керуючий партнер адвокатського об'єднання Arzinger, радник індустрії альтернативної енергетики.
«Тут головна мета — це взагалі припинити розвиток "зеленої" енергетики в Україні. Невідомо, чим керувалися народні депутати, звертаючись до Конституційного Суду. Продовжується тиск, який розпочався ще минулого року, продовжується цього року на всю галузь», — зазначає Олександр Козакевич, голова Української асоціації відновлювальної енергетики.
Поділитися: