40 нових світлофорів і 5 км відбійників: де у Дніпрі безпечні автошляхи?

01 березня, 17:36
40 нових світлофорів і 5 км відбійників: де у Дніпрі безпечні автошляхи? - фото 1

Чотири десятки нових світлофорів та кілометри відбійників на жвавих дорогах Дніпра. Усе це встановили за останні 5 років задля безпеки і автомобілістів, і пішоходів.

У патрульній поліції кажуть, вже є позитивні результати. Аварій на дорогах дійсно поменшало. Де нині їздити безпечно та які шляхи лише планують модернізувати?

П'ять тисяч метрів. Це довжина колесовідбійного бруса на Набережній Заводській. Від Амурського до Кайдацького мосту його встановили ще у 2019-му. Відтоді, зазначають правоохоронці, аварій з виїздом на зустрічну смугу та лобових зіткнень тут поменшало.

«З початку 2015 року до кінця 2018 року, коли не було таких брусів, саме на вулиці Набережна заводська було зафіксовано 7 дорожньо-транспортних пригод. На сьогоднішній день тенденція знизилась», — говорить старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції Ігор Яворський.

Металеві відбійники закупають у Польщі. У планах на 2021-й — обладнати їх ще на декількох вулицях міста.

«У 2020-му встановлено 8 тис 50 метрів брусу — це вулиця Маршала Малиновського, Набережна Перемоги и Запорізьке шосе. В 2021-му році планується встановити 6 тисяч 200 метрів», — говорить заступниця начальника відділу міського департаменту з благоустрою Світлана Литвинова.

Відбійник встановлено і на Новому мосту. Проте не металевий, а бетонний. Він розділяє зустрічні смуги та пішохідну зону.

За статистикою, 30 відсотків ДТП із пішоходами трапляються саме на зебрах. Задля безпеки у Дніпрі на переходах працює 214 світлофорів. 39 із них – нові. Окрім знаків та необхідної розмітки, біля кожного є дублювальна світлова стрічка, а ще сенсорна кнопка.

Цьогоріч у Дніпрі планують встановити ще 6 світлофорів. На Червоному камені, у Соборному та Новокайдацькому районах. Кожен обладнають острівком безпеки, кнопкою та вказівними знаками.

Поділитися: