4 жовтня: які події в історії відбулися цього дня?

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича - фото 1
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Сьогодні ми розглянемо три події з XIX та XXI століть.

У 1875 році декретом австро-угорського імператора Франца-Йосифа I заснований університет у Чернівцях. Його створили на основі теологічного інституту, що існував у Чернівцях з 1827 року. Мовою викладання була німецька, але існували окремі кафедри української та румунської мов і літератур. Зараз він називається Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та має одну з найкрасивіших будівель в Україні.

У 1890 році у Львові була створена перша українська політична партія – радикальна. Партія була створена на базі молодіжних гуртків, що з’явились у Галичині в кінці 1870-х років (під впливом Михайла Драгоманова). У різні часи до Української радикальної партії мали відношення такі люди як Іван Франко, Лев Бачинський, Василь Стефаник, Осип Маковей та інші відомі суспільно-політичні діячі.

А у 2001 році сталась авіакатастрофа над Чорним морем. Літак Ту-154 авіакомпанії «Сибір» впав у момент проведення бойових пусків протиповітряних ракет під час спільних українсько-російських навчань, які проходили на підконтрольному РФ полігоні 31-го дослідного центру Чорноморського флоту Російської Федерації (на мисі Опук, що розташований неподалік від міста Керч). Попри ряд проведених слідчих заходів і політичних заяв винні та причини авіакатастрофи, станом на сьогоднішній день, юридично не встановлені.

4 жовтня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 135158
Меморіал в пам'ять про загиблих, Новосибірськ, Російська Федерація

Реклама