4 роки тому в Києві вбили Павла Шеремета

4 роки тому в Києві вбили Павла Шеремета - фото 1

Стільки ж триває розслідування смерті журналіста.

Три з половиною роки у Національній поліції України, яка взяла на себе слідство, були тільки здогадки. Але новим президентом Володимиром Зеленським поліції та міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, який координує діяльність Нацполіціі, була поставлена задача все ж розшукати вбивць Павла Шеремета. 12 грудня 2019 року Національна поліція заявила про те, що знайшла нібито організатора, виконавця і співучасників злочину - Андрія Антоненко, Юлію Кузьменко, Яну Дугар, Владислава та Інну Грищенко. Їх причетність до злочину майже відразу була поставлена під сумнів українським суспільством і профільними міжнародними організаціями.
Владиславу та Інні Грищенко так і не повідомили про підозру в причетності до смерті Павла Шеремета. Яна Дугар заявила, що у неї є документально підтверджене алібі. У дні, коли нібито Я. Дугар фотографувала камери відеоспостереження в районі скоєння злочину - вона працювала у військовому госпіталі. Зріст Андрія Антоненко не збігся з зростом людини, в якому його побачили слідчі поліції.
Юлія Кузьменко теж оперує аргументом з ростом (дивіться фото нижче).

4 роки тому в Києві вбили Павла Шеремета - фото 123732
4 роки тому в Києві вбили Павла Шеремета - фото 123731

І в своїх письмових інтерв'ю з ізолятора тимчасового утримання вже неодноразово заявляла про те, що в ніч, коли, на думку поліції, закладала вибухівку під машину співзасновниці і власниці «Української правди» Олени Притули, з якою жив Павло Шеремет - вона разом з чоловіком зустрічала дитину в аеропорту "Бориспіль":

- Вночі з 18 на 19 я і мій колишній чоловік, з яким я на той момент проживала, поїхали до Борисполя зустрічати батьків і дитину. Повернулися десь близько о пів на першу ночі. Поки загнала в душ дитину, поки поклала її спати, сама лягла після третьої години ночі. Вранці 19-го я встала, вигуляла собаку, приготувала сніданок, нагодувала дитину, потім розібрала її речі з валізи, обід, прогулянка з собакою, вечеря, etc. (с) фрагмент інтерв'ю "Українській правді"


Ці та інші аргументи захисту не бралися до уваги судом. Тому Андрій Антоненко і Юлія Кузьменко продовжують перебувати в ІТТ. Тільки Яні Дугар кілька разів послаблювали запобіжний захід - спочатку їй дозволили відбувати домашній арешт в Києві, потім зняли електронний браслет і нещодавно розширили коло спілкування.
А Владислава та Інну Грищенко не допитували у справі Шеремета навіть в якості свідків.

Яна Дугар, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко, Владислав та Інна Грищенко

Досудове розслідування по Антоненко, Кузьменко і Дугар завершене. До цього моменту вони підійшли вже в інших статусах. Не організатора, виконавиці і співучасниці, а просто "виконавців". Зараз їх захисники і вони самі вивчають матеріали справи - яка складається з 38 томів, кожен з яких по 250-300 сторінок. Плюс 300 Гб. відео та аудіо. Після закінчення цього процесу кримінальне провадження передадуть до суду.

Тим часом, сьогодні, в Києві відкрили меморіал імені Павла Шеремета. Його встановили на вулиці Івана Франка - неподалік від будинку, де жив журналіст, і місця його загибелі. Пам'ятник виконаний у формі білого аркуша паперу з ім'ям і прізвищем, а також з підписом внизу "На цьому місці 20 липня 2016 загинув журналіст".
А президент України Володимир Зеленський заявив, що:

– Обов’язок держави та правоохоронних органів - зробити все, щоб у суді українці та весь цивілізований світ побачили справжніх убивць Павла Шеремета. А згодом - справжніх організаторів і замовників цього злочину.


Ми, як журналістська спільнота, теж дуже цього хочемо. Та перебуваємо в скорботі за вбитим колегою.

4 роки тому в Києві вбили Павла Шеремета - фото 123735

Хочете отримувати оперативні і важливі новини?
Підписуйтеся на наші канали і сторінки у соцмережах і приєднуйтеся до групи у Facebook : там у вас є можливість розміщувати особисті новини

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама