34 телеканал продовжує цикл сюжетів до Дня медика

34 телеканал продовжує цикл сюжетів до Дня медика - фото 1

Цього разу розповімо про співробітників Обласної офтальмологічної лікарні.

Вони оперують понад 6 годин, дістають з очей уламки, проводять майже ювелірну роботу, аби пацієнти знову могли бачити. На операційному столі і діти, і бійці зі сходу України.

Семирічній Ані і досі боляче від сонячного світла. У квітні дівчинка пережила 2 складні операції. Вона наскрізь проштрикнула око дерев’яною палицею.

«У квітні я травмувала око, і ось потрапила до лікарні. І мені терміново треба було зробити операцію. А потім виявилося через день, що ще одну треба було робити. Ну, ми тут кілька тижнів лежали. А потім вже з оком стало трохи краще, і нас відпустили додому», — каже Анна Горбунова.


Аню рятували медики Обласної офтальмологічної лікарні. Сьогодні вона приходить сюди вже на звичний огляд. Мати і досі з острахом згадує той день.

«Ці переживання просто не передати словами, звичайно. Це був час карантину. Вихідний день. Ближче вже до вечора. Ми їхали, я думаю: “Боже мій, хто нам взагалі допоможе?” Я заспокоювала, казала, що ми їдемо до найкращих лікарів, вона знала. Каже: “Мамо, я тобі вірю. Все будемо бачити, око відновиться”», — ділиться мати дівчинки Олена Горбунова.


Перша операція тривала понад 2 години. Наступного дня — одразу друга. Лікарі кажуть: кожна хвилина була на вагу золота. Важливо, аби не утворився рубець. Тоді дівчинка могла втратити око повністю. Зараз бачить на 40 відсотків зі ста.

«“Буде 100%” — не можна так говорити, тому що це залежить все від самої дитини. І від того, як вона буде відновлюватися. Звернення в перші години за медичною допомогою і вчасно проведена операція дасть можливість їй бачити. У неї ще реабілітаційний період досить великий, і поки прогноз сприятливий», — розповідає завідувачка дитячого офтальмологічного відділення Ірина Тарнопольська.


Через руки офтальмологів щомісяця проходить понад півсотні пацієнтів. Серед них – і місячні малюки, і літні люди. Выд початку бойових дій на сході України на операційному столі ще й військові.

«Через нас пройшли взагалі-то всі травмовані, що поранили орган зору. Око — це досить такий делікатний орган, який дуже легко травмувати. Зібрати його досить складно. Операції були унікальні. Нам доводилося відновлювати абсолютно все око», — згадує директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк.


Світлана Борисівна — лікарка з 30-тирічним стажем. Щодня робить лазерні операції. Ще і встигає клінікою керувати. Каже: тут працюють офтальмологи з усієї України. Серед них — і досвідчені професори, і нове покоління медиків.

«У нас за останні роки збільшилася кількість інтернів, які приїжджають з інших областей. І потім ми свої технології таким чином поширюємо Україною. Ми тут у клініці дотримуємося стандартів європейських і американських клінік. Ну і звісно, що найцінніше, — кадри. Це лікарі, сестри, які хочуть вчиться, які хочуть нових технологій», — сказала директорка Обласної клінічної офтальмологічної лікарні Світлана Устименко.


Цієї неділі медики відзначають своє професійне свято. Кажуть, що найбільша подяка для них — здорові пацієнти. Як маленька Аня. Яка тепер бачить.

«Мені було дуже боляче, але коли ми приїхали до лікарні, лікарі все добре зробили. Я дуже вдячна, що у нас такі лікарі, тому що вони дуже добрі», — поділилась Аня.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.