31 грудня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня?

31.12.2020, 10:15
31 грудня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 1

Від актора і до державного діяча.

У 1880 році на світ з'явився американський військовий і державний діяч Джордж Маршалл. Під час Другої світової війни розробляв план відкриття «другого фронту» проти нацистської Німеччини і керував практично всіма операціями армії США, яка воювала в Тихоокеанському регіоні, Європі та Африці. Після війни ініціював план економічної допомоги країнам західної Європи, які після капітуляції Німеччини перебували у економічному занепаді. План пізніше був названий на його честь. За свій план у 1953 році був нагороджений Нобелівською премією миру.
31 грудня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 149413

У 1908 році народився австрійський громадський діяч єврейського походження Симон Візенталь. Жертва Голокосту, під час нього Візенталь і його дружина Ціля втратили 87 своїх родичів. Засновник і керівник австрійського Центру єврейської документації, який після війни розшукував нацистських злочинців. За свідченнями деяких джерел, Візенталь доклав руку і до затримання в Аргентині колишнього начальника відділу гестапо IV B 4 Адольфа Ейхмана, який відповідав за «остаточне вирішення єврейського питання».
31 грудня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 149412

У 1937 році з'явився на світ британський актор Ентоні Хопкінс. Відомий по зйомках у фільмах "Мовчання ягнят", "Місія нездійсненна 2", "Ганнібал", "Тор", "Тор 2: Царство темряви", "Трансформери: Останній лицар", "Тор: Рагнарьок" та інших проектах.
31 грудня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 149414

А у 1941 році на світ з'явився футболіст і тренер Алекс Фергюсон. Був успішним футболістом - за 16 років кар'єри у шести шотландських клубах він зіграв в 317 матчах і забив 171 гол. Тренером він пропрацював 39 років, двадцять сім з яких він тренував "Манчестер Юнайтед". Тренуючи "МЮ", він став 13-кратним чемпіоном Англії, п'ятикратним володарем Кубка Англії, 4-разовим переможцем Кубку Футбольної ліги, десятикратним володарем Суперкубка Англії, 2-разовим переможцем Ліги чемпіонів, володарем Кубка кубків, переможцем Суперкубка УЄФА, володарем Міжконтинентального кубку і переможцем Клубного чемпіонату світу.
31 грудня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 149409

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: