30 серпня: які історичні події відбулися цього дня?

30 серпня, 09:30
30 серпня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 1

Сьогодні ми розглянемо шість подій XX століття.

У 1918 році в Москві соціалістка-революціонерка Фанні Каплан здійснила замах на Володимира Леніна. В результаті чого лідер більшовиків був важко поранений. Також в цей день в Петрограді Леонід Каннегісер вбив керівника петроградської Надзвичайної комісії Мойсея Урицького. Ці події стали сигналом до початку 5 вересня червоного терору, взяття більшовиками заручників і їх розстрілів. Наприклад, Нижегородська ЧК розстріляла 41-го офіцера, священика, чиновника і інших "класових" ворогів комуністів.


У 1944 році почалася Бухарестсько-Арадська операція Червоної армії і румунських частин, які перейшли на її бік, проти Німеччини, Угорщини та румунських військ, які зберегли вірність режиму Антонеску. В результаті проведення цієї операції майже вся Румунія була звільнена від нацистської окупації.
30 серпня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 129727

У 1946 році в СРСР завершився процес «над керівниками антирадянських білогвардійських організацій і агентами японської розвідки» - отаманом Семеновим, лідерами Всеросійської фашистської партії Костянтином Родзаєвським і Левом Охотіним, "білими" генералами Левом Власьєвським та Олексієм Бакшеєвим, колишнім соратником Колчака Іваном Михайловим, князем Миколою Ухтомським і білогвардійцем Борисом Шепуновим. Вдалося уникнути смерті тільки Охотіну і Ухтомському, всі інші були розстріляні або повішені.
30 серпня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 129725

У 1967 році почався суд над радянським письменником Володимиром Буковським, за організацію акції протесту проти арешту Олександра Гінзбурга, Юрія Галанскова та інших. Дисидент був засуджений до трьох років таборів.
30 серпня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 129729

А у 1995 році Йон Стефенсон фон Течнер і Гейр Іварсьой створили компанію "Opera Software", яка розробила популярний Інтернет-браузер "Opera". Цей день розробники вважають «днем народження» свого дітища.

30 серпня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 129722

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: