30 листопада святкують День домашніх тварин

30 листопада святкують День домашніх тварин - фото 1

Чудодійна сила мурчання та важка лапа на плечі. Позбутися стресу, зміцнити кістки та знизити ризик захворювання. Як не дивно, цьому сприяють тварини. За даними вчених, вони допомагають у реабілітації багатьох хвороб не тільки у дітей, а й у дорослих. Чи дійсно це так?

Нетрадиційна медицина, або ж, як у народі кажуть, домашній антистрес. Пухнасті улюбленці підвищують гормон щастя та мають дар телепатії, завдяки чому завжди відчувають негаразди своїх господарів.

«Це навіть науково доведено, що собаки мають телепатичний дар. Вони відчувають настрій будь-якого господаря», — говорить кінолог Юрій Притков.

Моргану вже п'ять із половиною років. Собака породи кане-корсо все життя допомагає дітям та дорослим.

«До нас приїхала мама з дівчинкою, у якої були якісь проблеми зі здоров'ям, вона була інвалід, вона на колясці була. Але вона дуже хотіла собаку. А потім мені мама казала, що в неї дочка почала вже говорити більш-менш складно», — говорить кінолог Юрій Притков.

Психологи кажуть, що спілкуватися з тваринами корисно передусім дітям. Адже вони допомагають зняти стрес і навіть лікують складні психічні захворювання.

«Діткам, у яких є якісь відхилення у розвитку, рекомендують спілкуватися з тваринами: дельфінами, кіньми, собачками. Це не доведено, але це має позитивний ефект, безперечно. З собаками та з тваринами потрібно вміти спілкуватися без слів, там іде візуальний контакт, ти чіпаєш цю тварину, ти думаєш, як до неї підійти, як з нею комунікувати, це розвиває головний мозок», — говорить психологиня Олеся Пінчук.

А ще, додають психологи, діти, які від народження росли поряд із пухнастиками, мають міцніший імунітет. А муркотіння котиків сприяє зменшенню набряків і загоєнню ран. І загалом домашні улюбленці знижують ризик інфарктів та інсультів.

Раніше ми писали про те, що у Кам’янському більше тонни мальків випустили у Лівобережний канал.

Реклама

Реклама